Moda i Styl ubierania

Jak zmienić swój styl?
AlicjaAlicja - specjalista Tipy.pl

Chcesz zmienić swój styl jednak nie wiesz na jaki? Odkryj swój własny styl, bądź sobą i ciesz się swoim wyglądem. Poniższe wskazówki wskażą Ci jak znaleźć swój własny, indywidualny styl.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* czasopisma
* internet
* wyobraźnia

1
Wybierz różne rzeczy ze swojego otoczenia, które Ci się podobają - kolory, meble, rodzaj muzyki. Postaraj się odnaleźć wspólne cechy, które je łączą. Pomyśl nad tym jaki styl Ci się podoba. Zdecyduj czy jest on tradycyjny, nowoczesny, zawsze zgodny z trendami mody, naturalny itp.

Obserwuj trendy mody i zwróć uwagę co Ci się w niej podoba a co nie. Jeśli aktualna moda Ci się nie podoba przejrzyj kolekcje projektantów z ubiegłych lat.
2
Przemyśl co chcesz sobą reprezentować, co chcesz podkreślić swoim ubiorem. Czy chcesz być bardziej wiarygodny, elegancki, czy chcesz podkreślić swoją artystyczną osobowość.
3
Pomyśl nad wyborem czegoś co będzie z Tobą kojarzone i w czym dobrze się czujesz. Może to być cokolwiek - buty na wysokim obcasie, okulary przeciwsłoneczne itp. Zwróć uwagę na to, że większość ze znanych osób (jak i firm) ma swój znak rozpoznawszy. (Np. Karl Lagerfeld ma śnieżnobiałe włosy i nigdy nie rozstaje się z okularami, stylista Phillip Bloch nie rozstaje się z czapkami Kangol)
4
Obserwuj innych. Nie wahaj się naśladować czyjegoś stylu jednak spraw, aby stał się on Twoim własnym. Pamiętaj, że musi on pasować do Twojej osobowości oraz musisz się z nim dobrze czuć.
5
Co dokładnie chcesz zmienić?
Zdecyduj co chcesz zmienić - włosy, garderobę, akcesoria. Nie musisz od razu zmieniać wszystkiego na raz. Może wystarczy jedna rzecz, aby Twój wizerunek całkowicie się zmienił.
6
Zacznij od dodatków. Bezpieczną, prostą oraz niedrogą drogą do zmiany swojego stylu jest rozpoczęcie od zmiany akcesoriów. Zacznij eksperymentować z okularami przeciwsłonecznymi, paskami, przypinkami, kolorowymi rajstopami czy odważnymi, dużymi torebkami.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

andrzej
04.11.2019
hehehehe
zmienna
17.01.2012
Ja próbuję zmienić mój styl, ale sama nie wiem co mi się podoba, powiedziałaby, że wszystko.
muslimka
25.02.2011
hehe ja juz zaczelam zmieniac swój styl a zaczelo sie od legginsów