farbowanie włosów w domu

Łagodne farbowanie włosów - kilka wskazówek
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Niemal każda z nas farbuje pasma w domu, i to od lat. Nie zawsze jednak wiemy, jak to zrobić, by ich nie niszczyć i dłużej cieszyć się nowym kolorem. Domowe farbowanie może dać doskonałe efekty, pod warunkiem, że nie chcesz radykalnie zmienić koloru. Trzymając się kilku zasad, uzyskasz efekt jak z salonu. Oto kilka ważnych wskazówek.
1
Wybieraj farby przyjazne włosom

Bez amoniaku:
Przez lata był składnikiem, który umożliwiał uzyskanie trwałego koloru, ale jednocześnie najbardziej niszczył włosy. Nowe technologie pozwoliły zastąpić go substancjami, które działają znacznie łagodniej. Nowoczesne farby nie niszczą więc włosów, a nawet je pielęgnują, dzięki zawartości naturalnych olejków. I, co ważne dla większości z nas, idealnie pokrywają siwe pasma.

Roślinne:
Zawarte w nich barwniki są wyłącznie pochodzenia roślinnego. Nie niszczą włosów, nawet po długotrwałym używaniu. Takie farby możesz kupić w drogerii lub aptece. Wymywają się one stopniowo, więc nie zostawiają odrostów. Maskują, ale w 100% nie kryją siwych włosów. Nakłada się je inaczej niż resztę – trzeba przeczytać ulotkę i dokładnie się do niej stosować.

Chna:
Wzmacnia włosy, nadaje im połysk. Jest polecana przy ich wypadaniu i problemach skóry głowy. Można ją nałożyć na włosy farbowane wcześniej tradycyjnie, ale nie odwrotnie.
2
Zawsze testuj nowy produkt

Na skórze:
Warto to robić, bo alergia na farbę nie musi dawać od razu silnego podrażnienia. Jednak częsty kontakt z alergenem może z czasem spowodować, że nie będziemy w stanie używać nie tylko tej jednej, ale żadnej drogeryjnej farby.

Na kosmyku:
To jedyny sposób, by się upewnić, jak wybrany odcień zmieni kolor twoich włosów. Nałóż farbę na niewidoczne pasemko, po zalecanym czasie zmyj, wysusz włosy i oceń kolor.

Uwaga! Do obu testów przygotuj tylko odrobinę farby, mieszając składniki np. w małym kieliszku. Resztę połącz dopiero, gdy zdecydujesz się nakładać farbę na całe włosy.
3
Przestrzegaj zasad aplikacji

Nie mieszaj odcieni:
Nie da się przewidzieć, jaki kolor uzyskasz. Miesza się tylko farby fryzjerskie.

Nie zmieniaj koloru ciepłego na zimny.
Ciepłe (rude, czerwone) refleksy z poprzedniego koloru będą przebijały spod nowego.

Czytaj ulotkę
Sprawdź, czy farbę powinnaś nałożyć na suche, czy mokre włosy oraz ile czasu musisz pozostawić ją na nich, żeby uzyskać odpowiedni efekt.

Podziel na partie
Dzięki temu farba dokładnie i równomiernie „złapie” wszystkie pasma. Najlepiej zrobić na głowie po 3 pionowe i 3 poziome przedziałki, które podzielą włosy na 16 kwadratów. Włosy z każdego z nich skręć i upnij. Następnie rozwijaj po jednym paśmie, nakładaj farbę i wmasowuj chwilę. Najwygodniej zacząć od pasm z tyłu głowy i skończyć na tych nad czołem.

Nie zawsze na całe włosy
Jeśli farbujesz same odrosty, najpierw nałóż farbę tylko na odcinku 10 cm od skóry, a na reszcie włosów rozprowadź ją grzebieniem dopiero podczas ostatnich 10 minut działania farby.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie