robienie makijażu

Jak wykonać trwały makijaż?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Co robić, aby poranny makijaż nawet po całym dniu pozostawał świeży? Kluczem do sukcesu są odpowiednie kosmetyki i ich umiejętne zastosowanie. Najtrwalsze są makijaże wykonane pędzlami, pędzelkami i gąbkami – twierdzą makijażyści. Kosmetyk naniesiony w ten sposób lepiej przylega do skóry. Tak więc cienie do powiek nakładaj małym pędzelkiem, natomiast puder i róż – okrągłymi, grubymi pędzlami. Bazę nanoś gąbką – będzie „dociśnięta” do skóry.
1
Zasada 1. – dobry podkład

Najważniejszy jest odpowiedni podkład. Może być w płynie lub w formie delikatnego musu. Jeśli makijaż ma trzymać się przez cały dzień, wybierz podkład beztłuszczowy. Dobry preparat wygładzi i napnie skórę, a pory będą niewidoczne. Do cery z zaczerwienieniami użyj podkładu w sztyfcie. W kremie (w tubce lub słoiku) sprawdza się do cery suchej i wrażliwej. Mus jest dobry do każdej cery.

Jeżeli masz kłopoty z cerą (np. jest szara albo widać popękane naczynka) użyj bazy pod podkład. Makijażyści radzą, aby na wierzchu dłoni zmieszać ją z podkładem i taką mieszankę nakładać na skórę. W sklepach są już też bazy pod cienie do powiek. Jeśli malujesz powieki, koniecznie zainwestuj w ten kosmetyk!
2
Zasada 2. – tylko odporne

Najtrwalsze są kosmetyki wodoodporne (są odporne nie tylko na wodę, ale także na łzy czy pot). Wodę zastąpiono w nich polimerami, silikonami lub żywicą, dlatego bazy czy tusze są z reguły gęściejsze. Wodoodporne cienie są zazwyczaj w postaci kredki, a eyelinery flamastra.

Na rynku znajdziesz także „odporne” pudry prasowane. Pamiętaj, że tego typu kosmetyki nakłada się na suchą skórę. Nałożone na krem stracą właściwości wodoodporne i... spłyną.
3
Zasada 3. – z umiarem

Aby makijaż był trwały, powinien być oszczędny. Uważaj zwłaszcza z pudrem, twarz wystarczy tylko raz delikatnie przypudrować. Kreski na powiece maluj kredką lub eyelinerem, bo namalowane cieniami szybko znikają.
4
Zasada 4. – bibułki i para

Tuż po zrobieniu makijażu, przyłóż do twarzy matujące bibułki – „dociśniesz” make-up do skóry. Makijażyści mają jeszcze jeden sposób na utrwalenie makijażu: para wodna!

Gdy jesteś już umalowana (oczywiście kosmetykami wodoodpornymi), użyj mgiełki w sprayu lub wejdź do... zaparowanej łazienki. Pod wpływem wilgoci makijaż zrobi się bardziej wyrazisty.
5
Pędzle

Są wykonywane z dwóch rodzajów włosia: naturalnego i syntetycznego. „Naturalne” są bardziej miękkie i.. milsze, ale jeśli twoja skóra jest skłonna do alergii i wrażliwa, lepiej wybierz z włosia syntetycznego.
6
Linia na dłużej

Kredka nie będzie się rozmazywać ani osadzać w załamaniach powieki, jeśli położysz na nią cień w kolorze kredki. Możesz też zrobić inaczej: nanieś na powiekę beżowy cień i na nim poprowadź kredką linię.
7
Kolorowa powieka

Aby cienie nie gromadziły się w załamaniach powiek, posyp skórę niewielką ilością pudru w naturalnym kolorze i dopiero nanieś cień. Nie nakładaj na powieki podkładów, bo są zbyt wilgotne.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie