ćwiczenia na poprawę wzroku

Jak poprawić wzrok?

MateuszK - specjalista Tipy.pl
ćwiczenia na wzrok - krok 1
2 z 6

Mruganie oczami


Mruganie jest często pomijanym, prostym sposobem na utrzymanie prawidłowego nawilżenia i świeżości oczu. Osoby korzystające z komputerów zwykle rzadziej mrugają, zwłaszcza gdy ciągle muszą się na czymś koncentrować. Ćwiczenie to jest tak proste, że możesz zacząć wykonywać je już teraz. Przez kolejne dwie minuty mrugaj oczami co około 3-4 sekundy. Teraz przez dwie minuty odpocznij. Zwróć uwagę na to czy twoje oczy są napięte, zrelaksowane czy zmęczone. Teraz spróbuj nie mrugać przez około 30 sekund do dwóch minut. Czy czujesz różnicę?


Częstotliwość mrugania może również powiedzieć ci coś o nastroju drugiej osoby. Kiedy ktoś wpatruje się w ciebie i nie mruga oczami (lub bardzo rzadko mruga) może to świadczyć o jego złości i agresji w danym momencie. Jednak jeśli twój rozmówca mruga co 3-4 sekundy, świadczy to o jego przyjaznym i miłym nastawieniu.

« Poprzednia Strona 2 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (31)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kacper
Dzisiaj 16:35
Ja po laserowej korekcji wzroku zacząłem bardziej dbać o wzrok. Głównie dbam o dietę (witaminy, w tym luteina) i robię przerwy w pracy i dzięki temu jest ok, wady brak - oby już tak zawsze :)
Agnieszka
Dzisiaj 08:20
W swojej książce Norbekov w dość zabawny sposób wyjaśnia, jak leczyć konkretne choroby: jaskrę, daltonizm, astygmatyzm, kataraktę, dystrofię, krótko- i dalekowzroczność. Książka zawiera też wiele skutecznych ćwiczeń do korekcji wzroku/oczu. Polecam!
Hanka
Dzisiaj 22:01
Grunt to mieć dobrego okulistę, który zadba o nasze oczy jak o własne.
Edyta
Dzisiaj 23:58
Ja również polecam Książkę Osioł w okularach.Ćwiczenia dają niesamowite efekty...Wg autora można wyleczyć każdą wadę. ...ja akurat np. nie widziałam napisów z odległości 3m. na kartce A5.Już widzę
alex000
Dzisiaj 07:04
polecam ksiazke OSIOŁ W OKULARACH dr Mirsakarim Norbekov - jest tam napisane jak wyleczyć wzrok samemu i nie tylko wzrok:-)
Ja
Dzisiaj 11:46
Mimo że wielu ludzi jest sceptycznych to ćwiczenia działają. Na YouTube są poradniki i zaczęłam ćwiczyć, bo nie chciałam nosić okularów a moja wada wynosiła -0,25 na jednym i -0,75. Zaczęłam ćwiczyć i na następnej wizycie jedno było wyleczone, a w drugim zmniejszyła się wada do -0.50. Podobno jednak krótkowzroczność można wyleczyć tylko do 1 dioptropa, ale nie wiem czy to prawda.
zonk
Dzisiaj 08:13
Jak zwykle bzdury przepisane z anglojęzycznego bloga jakiegoś pajaca. Jakiś miesiąc temu na niego wpadłem, bo był wyśmiewany na slashdocie.
Proponuję sprawdzić jak wygląda budowa oka, czym jest dalekowzroczność i krótkowzroczność i astygmatyzm, dlaczego z wiekiem gorzej się widzi z bardzo bliska. Wtedy odpowiedź narzuca się sama. co należy z tym artykułem zrobić. Gdyby ktoś nie załapał - wsadzić tam gdzie słońce nie dociera.
AQQ
Dzisiaj 08:13
A jaki wpływ na pogorszenie wzroku ma nakaz włączania świateł mijania w dzień?
nosleep
Dzisiaj 21:26
Wielu z nas ma niestety problem z oczami, ale jakos trzeba sobie radzic. Ja zazywam np suplement diety Gold Luteina - wybor padl na ten suplement diety, bowiem polecila mi go moja przyjaciolka, ktora go zazywa juz od jakiegos czasu. Faktycznie - dziala, dlatego i ja polecam dalej.
Oko
Dzisiaj 08:28
Przez 15 lat wzrosla świadomość ludzi, dlatego coraz więcej osób dowiaduje sie, ze powinna nosić okulary i dlatego okuliści maja więcej pracy ( właściwie to okuliści są od chorób oczu a nie od doboru wady wzroku. Większość z nich nawet sie na doborze niezna). Oczywiście tv i pc mogą powodować problemy ze wyrokiem ale nie z ich wada wzroku. Na taki problemy narażone są osoby do okolo 20 roku życia. U reszty są to problemy widzenia obuocznego ktore, nigdy nie były napewno zdiagnozowane juz za dziecka, lub np skurcze akomodacji powodowane przez wpatrywanie sie w odległości bliskie np jak książka. Obecne ekrany w tv, pc czy tabletkach a nawet w telefonach, wytwarzają bardzo dużo wysoko energetyczne światło ktore w długim okresie mogą powodac problemy ze workiem. Ja osobiście bardzo sie cieszę, ze coraz więcej osób chodzi w okularach, bo sytuacja w której osoba ledwie widzaca jeździ samochodem, poprostu mnie przeraża. A tak przy okazji żadnej wady nie da sie poprostu wyleczyć , bo wada wzroku to nie choroba!!! Można ja tylko skorygować. Z gory przepraszam za możliwe błędy, tekst pisany za autokorekta