Jak usunąć trojana?

Jak usunąć trojana?
KierKier - specjalista Tipy.pl

Trojan to wirus komputerowy, który łatwo możesz ściągnąć na swój komputer z Internetu. Komputer może go nie rozpoznać, gdyż jest on zamaskowany i odczytywany jako użyteczny program komputerowy. Konieczne jest jednak usunięcie tego wirusa, ponieważ może on siać spustoszenie w twoich dokumentach. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak usunąć trojana ze swojego komputera.
1

Pobierz z Internetu darmowy program antywirusowy Microsoft-u Microsoft Security Essentials i zainstaluj go na swoim komputerze. Jeżeli masz system operacyjny Vista ściągnij odpowiednią wersję programu antywirusowego obsługiwanego przez Vistę.

2
Otwórz program antywirusowy i w menu opcje wybierz "skanowanie". Program przeszuka wszystkie dyski i wyszuka trojana i wszystkie zajęte przez niego pliki. Wyświetli listę plików i zapyta co z nimi zrobić.
3
Dostępne są opcje dodania do kwarantanny lub usunięcie. W przypadku tego wirusa, najlepiej jest usunąć zainfekowane pliki. Z menu wybierz opcję "usuń zainfekowane pliki". Antywirus usunie trojana z twojego komputera. Musisz się jednak liczyć z utratą niektórych plików, które wirus zaatakował.
4
Po tej operacji zrestartuj komputer. Program antywirusowy przeprowadzi ponowne skanowanie dysków, aby upewnić się czy trojan faktycznie został całkowicie usunięty.
5
Każdy komputer powinien być chroniony poprzez program antywirusowy, a szczególnie gdy używasz Internetu, lub używasz płyt lub pamięci przenośnej z różnych źródeł. Zawsze przed ich odtworzeniem sprawdzaj czy nie są zainfekowane.
?

Wskazówki
* W podobny sposób możesz usunąć inne wirusy komputerowe.
* Darmowa wersja antywirusa Microsoftu działa miesiąc, jeżeli chcesz by twój komputer był bezpieczny cały czas warto zakupić pełną wersję antywirusa.

Podobne porady

Komentarze (9)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

gfdg
28.06.2018
dzięki
m
21.04.2016
ja akurat mam trojana właśnie z dobrychprogramów... także na pewno nie skorzystam już z tej strony
mini2
03.02.2016
Vista jest największym wirusem
Wow
07.12.2015
BBQ!!! wróc do szkoly!!!! Jak można napisać "ściągnołem, odnaleść, pomuc"!!!!!!!
BBQ
29.05.2015
Wejdź na dobreprogramy.pl ja tam za free ściągnołem ale ja mam dalej ten problem bo u mnie jest napisane że system Windows nie może odnaleśc pliku jak ktoś wie jak mi pomuc to czekam
Gosc
28.01.2013
udalo sie dziekuje!
Dawca Linka
27.03.2012
Chcecie strony z antywirusem,Microsoft Security Essentials prosze bardzo. Tyle ze wystarczy kliknac napis. http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Security-Essentials,Program,Windows,14628.html A za free to jest awast. http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free-Antivirus,Program,Windows,13266.html.Ktory skuteczniejszy sami sprawdzcie.
Koksu
06.10.2011
Prosze o podanie konkretnej strony antywirosowej z której mógłbmy za free ściągnać antywirusa
radkon
15.02.2010
Witam
Przydałby się jakiś link do tego programu antywirusowego, bo tak porada nie ma za bardzo sensu.