Tutaj jesteś: Komputery > Oprogramowanie Komputerowe > Oprogramowanie Edytorskie > Jak edytować PDF?

Jak edytować PDF?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (105 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Portable Document Format (PDF) powstał po to, by ułatwić wymianę już gotowych dokumentów. Mimo to ich edycja od czasu do czasu jest potrzebna. Najprościej zrobić to u źródła, czyli w programie Adobe Acrobat. Mało kto ma jednak dostęp do jego pełnej (niestety płatnej wersji). Co zrobić w takim przypadku? Najprościej skorzystać z jednej z darmowych aplikacji do edycji plików PDF. Listę tych najbardziej popularnych znajdziesz poniżej.
1
foxit pdf editor
Foxit PDF Editor

Najbardziej popularny i wielofunkcyjny edytor PDF. Doskonała alternatywa dla Adobe Acrobat. Foxit umożliwia pełną edycję pliku PDF - wstawianie/usuwanie tekstu, grafiki, a nawet poszczególnych stron dokumentu. Program zawiera też szeroki wybór narzędzi do formatowania dokumentów, umieszczania w nich wykresów, grafik itp. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i przypomina pracę ze znanym wszystkim edytorem tekstu typu MS Word.
Program dostępny jest za darmo w wersji trial (testowej).
2
nitro pdf reader
Nitro PDF Reader

Całkowicie darmowe, rozbudowane narzędzie do edycji plików PDF. Umożliwia modyfikację tekstu bezpośrednio w dokumencie, pobieranie i zapisywanie całej osadzonej w nim grafiki oraz tworzenie plików pdf z innych formatów plików. Interfejs aplikacji jest bardzo intuicyjny, wręcz "wordowski", a z jej obsługą nie powinni mieć problemu nawet bardzo początkujący użytkownicy.
3
pdf editor
PDF Editor

Kolejne narzędzie do edycji plików PDF, tym razem w wersji demo. Umożliwia dodawanie nowego lub modyfikowanie istniejącego tekstu, wypełnianie pól formularzy, wstawianie lub usuwanie grafiki, modyfikację zakładek, komentarzy, a nawet szyfrowanie i deszyfrowanie plików PDF.
Zdecydowanie więcej opcji posiada pełna wersja tego programu. Możesz ją kupić np. na Allegro (zobacz tutaj).
4
pdf split and marge
PDF Split and Merge

Tym programem nie wypełnisz formularza w formacie PDF, nie wyedytujesz też tekstu, ani grafiki. Jeśli jednak zależy ci na połączeniu kilku plików PDF w jeden lub podzieleniu jednego pliku na mniejsze fragmenty, będzie on dobrym rozwiązaniem. Aplikacja jest całkowicie darmowa i prosta w obsłudze.
Przeczytaj teraz: Jak zrobić plik PDF?
 4.3/5 (105 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
gg - 2015-03-24
to NIE jest edytor, tylko reader, może w wersji pro (płatnej) coś się da
peres - 2013-02-07
u mnie jakoś nie ma takich opcji
Truskawki to bardzo smaczne i przydatne owoce. Robimy z nich dżemy, soki, konfitury, nalewki oraz smakowite desery. Z...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
PDF jest obecnie standardem, jeśli chodzi o wymianę plików w sieci. Jest to format wygodny, ponieważ zachowuje...
Jak przekonwertować plik doc na pdf?
PDF jest obecnie standardem, jeśli chodzi o wymianę...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.