depilator

Jakie są skuteczne sposoby depilacji?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Pozbycie się zbędnych włosków nie musi być kłopotliwe. Możesz zrobić to sama, szybko, bez podrażnień i w niektórych przypadkach – na długo. Wystarczy, że wybierzesz najlepszy dla siebie sposób i odpowiednio zadbasz o skórę. Gładkie, wydepilowane nogi to już standard. Sprawdź zalety oraz wady różnych metod i ciesz się aksamitnym ciałem.
1
Szybkie golenie

To doskonała metoda dla debiutantek – sposób szybki, prosty i najtańszy. Ale już po 2-3 dniach włoski odrastają, są grubsze i ciemniejsze. Jeśli boisz się podrażnień, staraj się golić pod prysznicem. Panie o wrażliwej skórze powinny wybrać maszynki z paskiem z aloesu.
2
Łatwy w użyciu krem

Jeśli stosujesz ten rodzaj depilacji pierwszy raz, wykonaj próbę uczuleniową. Produkt już w kilka minut usuwa owłosienie tuż przy nasadzie.

Po zabiegu posmaruj nogi np. kremem, który opóźnia odrastanie włosów. Nigdy nie trzymaj preparatu do depilacji na skórze dłużej niż wskazano, bo możesz ją podrażnić.
3
Skuteczny wosk

Plastry są niedrogie i skuteczne. Po ich użyciu skóra jest gładka przez dwa tygodnie! Tuż po zabiegu posmaruj nogi oliwką (często jest dołączona do plastrów), możesz też wykorzystać zwykłą, dla dzieci.

Jeśli masz skórę wrażliwą lub naczynkową, ta metoda na pewno nie jest dla Ciebie. By uniknąć wrastania włosków w skórę, raz w tygodniu stosuj peeling.
4
Niezastąpiony depilator

Nowoczesne depilatory dzięki specjalnym nasadkom masującym usuwają zbędne owłosienie niemal bezboleśnie. Po zabiegu skóra jest gładka przez 2-4 tygodnie, a odrastające włoski słabsze.

Depiluj nogi wieczorem, bo na skórze mogą pojawić się czerwone krostki. Dyskomfort będzie mniejszy, jeśli przed zabiegiem weźmiesz prysznic. Ciepło rozszerzy pory i zmiękczy naskórek.
5
Laser w salonie kosmetycznym

Impulsy nowoczesnych laserów usuwają owłosienie na wiele lat, ale zwykle zabieg trzeba kilkakrotnie powtarzać. Depilacja nie jest bolesna, natomiast metoda – kosztowna. Cena jednej wizyty zaczyna się od 250 zł. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży.
?

Wskazówki
*Jak uniknąć podrażnień po użyciu depilatora?

*Tuż po zabiegu przyłóż do nóg zimny okład. Kilka kostek lodu zawiń w bawełnianą ściereczkę i potrzymaj chwilę przy skórze. To błyskawicznie usunie zaczerwienienia.

*Po depilacji wmasuj w skórę balsam łagodzący pieczenie, np. ten z aloesem. Ważne, by miał lekką konsystencję.

*Jeśli na nogach pojawiły się już czerwone krostki, użyj łagodzącej maści z wi taminą A albo kremu na pod rażnienia (alantan, sudocrem). Możesz również nałożyć na wilgotną skórę zwykłą oliwkę dla dzieci.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie