spacer z dzieckiem

Dlaczego warto chodzić na spacery z dzieckiem?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Gdy za oknem szaro, mokro i zimno, nie zawsze mamy ochotę wyjść z dzieckiem na dwór. O wiele chętniej posiedzielibyśmy w domu, włączając wcześniej naszej latorośli jej ulubioną bajkę lub czytając jej książeczkę. Nie ma w tym oczywiście niczego złego, warto się jednak zmobilizować, bo codzienny spacer daje maluszkowi same korzyści. Oto najważniejsze z nich.
1
Służy zdrowiu

Na dworze organizm dziecka uczy się, jak reagować na zmienne warunki termiczne. Dzięki temu smyk hartuje się, zyskuje lepszą odporność i mniej choruje. Ponadto pod wpływem promieni słonecznych wytwarza się w skórze witamina D, niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i zębów.
2
Dotlenia organizm

To sprawia, że mózg dziecka świetnie się rozwija, a na buzi maluszka pojawiają się rumieńce.
3
Zaostrza apetyt

Wyjścia z domu są świetnym sposobem na niejadka! Dzięki przedpołudniowym spacerom większość szkrabów zjada obiad z apetytem.
4
Reguluje rytm dnia

Jeśli dziecko zawsze przed przechadzką i tuż po niej zjada posiłek lub ma drzemkę, nabiera stałych przyzwyczajeń. Łatwiej je też przekonać, że dzień służy aktywności, a noc jest po to, by spać.
5
Pobudza ciekawość

Na dworze ciągle coś się dzieje – śpiewają ptaki, jeżdżą samochody, można spotkać inne dzieci. Obserwowanie, jak toczy się zwykłe życie, rozwija wyobraźnię malucha, jego słuch i wrażliwość na otaczającą przyrodę.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie