Word

Jak drukować dwustronnie w Wordzie?
Bobo77 - specjalista Tipy.pl

Część drukarek nie obsługuje funkcji automatycznego drukowania na obu stronach arkusza papieru. Aby drukować dwustronnie należy ręcznie przekładać papier, aby zadrukować drugą stronę. Poniżej przedstawiam jak skonfigurować drukowanie na obu stronach.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Word
* drukarka

1
W głównym pasku menu wybierz zakładkę "Plik" a następnie kliknij polecenie "Drukuj".
2
W lewym dolnym rogu okna "Drukowanie" w polu "Drukuj" wybierz pozycję "Strony nieparzyste".
3
Kliknij przycisk OK.
4
Po zakończeniu drukowania stron nieparzystych obróć stos stron, włóż z powrotem do podajnika papieru drukarki, a następnie w oknie "Drukowanie" wybierz pozycję "Strony parzyste". Wciśnij przycisk "OK".
!

Uwaga!
* Uwaga! Niektóre drukarki drukują od pierwszej strony do ostatniej, zaś inne drukują od końca. W zależności od tego, w jaki sposób drukuje twoja drukarka może być konieczne odwrócenie stron i zmiana ich kolejności przed rozpoczęciem drukowania drugiej strony.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

wiesieksm
04.04.2017
Sprostowanie do poprzedniej wypowiedzi:
Drukarki drukują jednak od początku do końca, bo ich programy są tak ustawiane domyślnie przez producentów. Osobiście ustawiam sobie w odwrotnej kolejności, bo potem mam wydruk ułożony od początku.
Pozdrowienia.
wiesieksm
04.04.2017
Drukarki same nie drukują od początku lub od końca. Można to ustawić w menu Plik>Drukuj, na ogół we >Właściwościach. Wystarczy zaznaczyć ptaszek przy >Kolejność odwrócona, jak ma drukować od końca albo nie zaznaczać, jak ma drukować od początku. U mnie to polecenie jest właśnie we >Właściwościach drukowania, ale być może zależy od programu drukarki. Na pewno należy szukać w menu Plik>Drukuj.
I mała Uwaga!
Po przełożeniu kartek do zadrukowania drugiej strony drukarka może pobrać więcej niż jedną kartkę, a wtedy kolejność stron się pogmatwa trochę.
Mimo wszystko życzę udanych wydruków.