dziecko pływające w basenie

Czy z niemowlakiem można chodzić na basen?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Od kilkunastu lat wciąż rośnie w Polsce popularność szkół pływania dla niemowląt. Na basenach pojawiają się już kilkumiesięczne smyki. Czy chodzenie z maleństwem na basen to dobry pomysł? Czy rzeczywiście tego rodzaju aktywność fizyczna służy już tak malutkiemu szkrabowi? Jeśli i ty masz takie dylematy, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości.
1
Pływanie to doskonała forma aktywności dla całej rodziny. Ćwiczenia w wodzie są świetną gimnastyką dla mięśni oraz stawów niemowlęcia. Maluchy, które regularnie pływają, nie tylko są sprawniejsze, ale też szybciej się rozwijają.
2
Kąpiele mogą zacząć dzieci nawet w pierwszych miesiącach życia (pod warunkiem przyzwolenia od pediatry – jeśli maluch jest ogólnie zdrowy, nie powinno być problemu z jego uzyskaniem). Przeciwwskazaniem do pływania mogą być m.in. rozległe zmiany skórne na tle alergicznym czy też choroby układu krążenia. Ponieważ wśród rodziców panuje przekonanie, że po zajęciach na basenie maluchy mają problemy z uszami, uspokajam, że w przypadku zdrowych dzieci dzieje się to sporadycznie.
3
Po prostu woda, która dostaje się do zewnętrznych przewodów słuchowych – w naturalny sposób sama z nich wypływa po kąpieli. Podczas wizyty na basenie trzeba jednak pamiętać, że – aby malec się zanadto nie wychłodził – po harcach w wodzie należy szybko go wysuszyć i ubrać. Przed wyjściem na dwór warto odczekać przynajmniej pół godziny, aby rozgrzany wodnymi igraszkami brzdąc się nie przeziębił.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie