garnki ze stali nierdzewnej

Jak czyścić garnki ze stali nierdzewnej?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Gdyby zapytać przeciętnych Polaków, jakie naczynia do gotowania kupili lub zamierzają nabyć, sporo z nich odpowiedziałoby z pewnością: “Garnki ze stali nierdzewnej”. Nic w tym dziwnego, są one wytrzymałe, bezpieczne dla zdrowia i na wskroś uniwersalne. Ceny takich naczyń również nie przyprawiają o zawrót głowy, choć tu trzeba uważać: garnki zaskakująco tanie mogą być wykonane ze stali gorszej jakości. W garnkach i patelniach ze stali nierdzewnej gotujemy zdrowiej, ale ich żywot będzie krótki, jeśli o nie odpowiednio nie zadbamy.
1
Nazbyt szybkie schładzanie patelni lub garnka ze stali nierdzewnej może spowodować odkształcanie się ich dna.
2
Aby zachować połysk na powierzchni zewnętrznej naczyń, należy ją regularnie polerować, używając do tego odpowiedniego środka do czyszczenia stali. Jeśli powierzchnia patelni lub garnka jest wykończona matowo, poleruj ją zgodnie z kierunkiem polerowania fabrycznego.
3
Nie należy stosować myjki drucianej ani pasty do szorowania, ponieważ pozostawiają one zarysowania na czyszczonej powierzchni.
4
Wiele firm produkuje stalowe garnki i patelnie, które można myć w zmywarkach. Zalecane jest jednak ręczne mycie, gdyż w ten sposób o wiele dłużej zostaną zachowane właściwości powłoki zapobiegającej przywieraniu.
5
Jeśli na garnkach pojawi się osad z wapnia bądź przebarwienie, można je usunąć za pomocą odpowiedniego środka do czyszczenia stali.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ruda
17.10.2016
Ja tez te garnki dostałam w prezencie i od tej pory mam spokój z przypalaniem, przywieraniem itp. Czyści sie je bardzo łatwo, najczesciej recznie ale zdarza mi sie także w zmywarce. Mam je trzy lata i nadal jak nowe.
mariaawaria.1986
29.08.2016
Uważam że w przypadku garnków sprawdza się zasada: im lepiej wykonane tym łatwiejsza jest ich pielęgnacja bo i jakość jest wyższa. Odkąd mam zestaw garnków z Gerlacha nigdy nie miałam problemów z rdzewieniem, matowieniem, przebarwieniami, zniszczeniami ze zmywarki itp.To firma o dobrej sławie, która potwierdza się w jakości garnków.