papryka w doniczce

Jak hodować paprykę w doniczce?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Capiscum czyli papryka roczna lub papryczka doniczkowa może żyć dłużej, niż sugeruje to jej nazwa. Ta roślina będzie owocowała nawet kilka lat, jeśli tylko zadbamy o komfort jej kwitnienia i odpoczynku zimowego. By papryczka dobrze się czuła, usuwajmy dojrzałe owoce. Tak roślina zostanie zmuszona do pracy i otrzyma sygnał do produkowania nasion, kwitnienia i wydawania nowych owoców. Poznaj kilka innych prostych trików, dzięki którym jednoroczna, ozdobna bylina będzie nas cieszyła nawet przez osiem sezonów!
1
Pilnuj, aby papryczki nie dojrzały

Już we wrześniu powinnyśmy pilnować, by papryczki nie dojrzały – usuwając je. Tak zwiększymy szanse rośliny na przezimowanie. O tej porze roku nie dopuśćmy by papryka miała tak zwane mokre nogi. W spodeczku nie powinna zbierać się woda, ziemia powinna być tylko wilgotna, a nie mokra.
2
Podlewanie możemy ograniczyć do jednej, niewielkiej dawki odstałej wody na dwa tygodnie. Jeśli ziemia będzie utrzymywała wilgoć, można podlewanie ograniczyć nawet do jednego razu na cztery tygodnie.
3
Ustawmy ją w chłodnym miejscu

Choć latem lubi temperatury umiarkowane, teraz papryczkę ustawmy w chłodnym miejscu, z dala od kaloryferów i bezpośredniego nasłonecznienia. Po tak zwanej zimnej Zośce możemy wystawić znowu roślinę na dwór.
4
By ładnie odbiła na wiosnę, tniemy papryczkę – usuwamy podeschnięte pędy, zdrowe lekko przycinamy. Od wiosny również nawozimy.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

wladyslaw
11.10.2017
jest 11 pazdziernik zaczela mi kwitnac co z tym zrobic? prosze o rade.