Puszyste włosy

Sposoby na puszyste włosy

KarolinaKarolina - specjalista Tipy.pl
Puszyste włosy
1 z 9
Oczywiście każda kobieta i niejeden mężczyzna marzą aby mieć gęste, puszyste włosy. Niestety większość osób, posiada włosy delikatne, cienkie i przetłuszczające się. Co zrobić jednak, gdy natura nie obdarzyła nas włosami rodem Wioletty Willas?

Poniżej przedstawiamy wskazówki jak dbać i co robić aby nasza fryzura nabrała nieco lekkości i puszystości.
1
sposoby na puszyste włosy - krok 1
Dobre strzyżenie

Dobre strzyżenie jest podstawą układania się włosów. Jeśli są one źle ścięte wówczas nie ma takiej możliwości, aby zaczęły układać się w taki sposób, który nam odpowiada.


Aby Twoje włosy nabrały puszystości muszą być przede wszystkim dobrze wycieniowane. Dzięki cieniowaniu włosy wydają się być gęściejsze. Krótkie fryzury najkorzystniej prezentują się z asymetryczną grzywką oraz z wycieniowanymi końcówkami i pazurkami.

2
Mycie włosów
Regularne lecz nie za częste mycie

Jeśli włosy bardzo się przetłuszczają można je myć częściej, nawet codzienne. Do codziennego mycia należy jednak używać odpowiednich szamponów. Muszą być one bardzo delikatne. Pamiętajmy również, że im częściej myjemy włosy tym bardziej będą one nam się przetłuszczać. Szampon spłukuje naturalną ochronę włosów wytwarzaną przez skórę głowy. Jeśli myjemy włosy często, dajemy naszej głowie sygnał do produkowania jeszcze większej ilości tego naturalnego “lotionu”. Nie znaczy to, że mamy myć włosy raz na tydzień, jednak codzienne mycie może stać się po pewnym czasie odwrotne w skutkach.

3
Suszenie włosów
Suszarki, dyfuzory, feny

Dzięki użyciu dyfuzora nasze włosy unoszą się do góry a fryzura jest bardziej puszysta. Suszenie zwykłą suszarką daje podobne rezultaty, gdy suszymy włosy ze spuszczoną głową. Włosy suszymy zawsze od nasady. Efekt puszystych włosów daje użycie fena. Fenem podnosimy włosy wyłącznie od nasady. Jest to najlepsza metoda na bujną czuprynę.

4
sposoby na puszyste włosy - krok 4
Okrągła szczotka

Pojedyncze pasma włosów należy nawijać na szczotkę zaczynając od spodu a następnie na czubku włosów. Z faktu, że metoda ta wymaga równoczesnego użycia suszarki jest ciężka do wykonania samemu, bez czyjejś pomocy - najlepiej koleżanki lub fryzjera.

5
sposoby na puszyste włosy - krok 5
Odpowiednie odżywki, maseczki, balsamy i spraye

Gęste maseczki, głęboko odżywiające włosy są zwykle zbytnim obciążeniem dla cienkich, delikatnych włosów. Zamiast ich należy stosować odżywki przeznaczone do włosów pozbawionych objętości, najlepiej w postaci delikatnych pianek czy lakierów. Należy również unikać stosowania szamponów typu 2 w 1, wosków oraz past modelujących do włosów. Powodują one, że nasze włosy stają się ciężkie, szybko opadają i się przetłuszczają. Warto sięgnąć natomiast po produkty typu “włos w płynie”, powiększające optycznie ilość włosów. Dzięki nim włosy stają się bardziej sprężyste i podatne na modelowanie.

6
sposoby na puszyste włosy - krok 6
Lekka trwała

Lekka trwała powoduje, że włosy są jedynie lekko podkręcone i uniesione od nasady. Najlepsze efekty uzyskuje się na włosach średniej długości (do brody, ewentualnie do ramion).

7
Balejage
Delikatny balejaż

Balejaż daje wrażenie że włosów jest więcej niż w rzeczywistości. Pasemka powinny być cienkie, jedynie o kilka tonów różniące się od reszty włosów. Pamiętajmy, że grube, kontrastowe pasma nie dają efektu gęstych włosów.

8
sposoby na puszyste włosy - krok 8
Zagęszczanie włosów

Fryzurę można zagęścić naturalnymi lub syntetycznymi włosami. Jest to też świetny pomysł na ich przedłużenie. Zagęszczenie lub przedłużenie włosów nie jest tanie, jednak efekt jest rewelacyjny a nowymi wspaniałymi włosami można się cieszyć przez kolejne 5 miesięcy.

Strona 1 z 9

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (16)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

milka
27.03.2015
co za brednie.... autorowi proponuję zajrzeć na blogi włosomaniacze i wtedy pisać porady a nie ludzi wprowadzać w błąd
Lilka
27.03.2015
A czy mozna mieć spuszczoną głowę w górę? Przecież piszecie nielogicznie.
ewas
27.03.2015
Moja rada jest taka , nigdy nie myc szamponem tylko odzywkami. Są bardzo dobre odzywki bez parabenów i SLS, no jak już ktoś musi to raz na miesiąc umyć szamponem , ale takim bez żadnych barwników. Odżywka spowoduje to że połączy się z tłustymi włosami i po prostu dokładnie zmyje, włosy są super odżywione.
ta niewinna i słodka
09.02.2015
Za wiele...
Wogóle niepomocny
#18854
15.04.2013
Ucieszyłam się czytając porady, jak zadbać o włosy, bo sama mam z nimi problem ponieważ szybko się przetłuszczają.Chętnie zastosuję niektóre z nich, i myślę , że będą pomocne.
#18389
28.03.2013
Warto suszyć włosy ze spuszczoną głową lub suszyć je na dużej okrągłej szczotce, wtedy będą uniesione u nasady i bardziej puszyste przez co wydają się gęstsze.
Lukrecja
06.03.2013
Polecam zrobić napa z pokrzyw. Dzięki niemu włosy będą gęstsze
#17251
29.01.2013
Ja często myję włosy nad wanną (czyli ze spuszczoną głową), delikatnie wyciskam z nich wodę i upinam tak do góry spinką automatyczną i tak chodzę. Włosy, kiedy schną zaczynają "wydostawać się" spod spinki i opadać, ale są podniesione do góry (ponieważ będąc mokre były upięte). Kiedy wszystkie włosy wyschną, zdejmuję spinkę i mam niezły push up!
Oczywiście możemy wykonać zabieg szybciej i suszyć włosy w ten sposób. Z głową w dół suszymy pasma. Jeśli chodzi o balejaż, też dobry pomysł, wizualnie wydaje się jakbyśmy miały gęstsze włosy.
Julka
30.10.2012
Na wypadajace włosy polecam "Biotyne" która można kupić w aptece za ok 10zł ananasowa do ssania ze zdrovitu , ( niebieska z czerwonym " H") proszę uważać bo moga też farmaceuci próbować wciskać droższe , lub polecam "Radical" mgiełka do włosów ziołowa, również w aptece , równie tania.Sama jej używam i jestem pod wrażeniem ;)
martakali2889
03.10.2012
Wypadają mi włosy po pasemkach zażywam suplementy diety na włosy i paznokcie ale to nic nie daje. Co radzicie ? przymierzam się do następnej tury pasemek, czy lepiej z niej zrezygnować?