ubrania w szafie

Jak odświeżyć ubrania i obuwie?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Ubrania, i buty, nawet te wykonane z najlepszej jakości materiałów, po jakimś czasie wymagają odświeżenia. Dzięki temu będą sprawiały wrażenie nowszych, a my sami poczujemy się w nich lepiej. Któż bowiem czułby się komfortowo w zmechaconym swetrze, pogniecionym skórzanym płaszczu czy w niezadbanych butach? Oto kilka sprawdzonych trików, które pomogą nam w życiu codziennym.
1
Pognieciona skóra

Skórzany płaszcz lub kurtka po wyjęciu z szafy lub z kartonu wygląda... mało atrakcyjnie? Niewielkie zagniecenia mogą same zniknąć, jeśli zawiesisz okrycie na wieszaku i pozwolisz zadziałać sile grawitacji. Większe mogą wymagać użycia żelazka – prasuj od lewej strony, zawsze przez ściereczkę. ... i zamsz

Ten rodzaj skóry źle znosi kontakt z wodą, ale odrobina wilgoci może mu pomóc. Pomiętą marynarkę zawieś na kilka godzin nad wanną z gorącą wodą (np. po kąpieli), na balkonie (po deszczu) lub – jeśli to możliwe – nad garnkiem z gotującą się wodą. Para wyprostuje zagniecenia!
2
Parasol jak nowy

Poplamiony parasol włóż do wanny lub brodzika i delikatnie oczyść, używając miękkiej szczoteczki i silnego roztworu mydła (rozpuść w wodzie resztki kostek lub płatki mydlane). Wielokrotnie spłucz, by nie powstały zacieki. Koniecznie zostaw rozłożony, by całkowicie wyschnął. Pręty możesz natrzeć wazeliną kosmetyczną (z apteki).
3
Co z kaloszami?

Ulubione gumowce ( w tym sezonie najmodniejsze są te wzorzyste!) umyj wodą z mydłem. Możesz również zastosować... preparat do pielęgnacji opon samochodowych. Nie tylko czyści gumę, ale też chroni ją przed matowieniem i blaknięciem.
4
Sprawny suwak

Jego metalowe ząbki nie będą stawiać najmniejszego oporu, jeśli użyjesz... zwykłego grafitu z ołówka. Lekko pokryj nim suwak. Drobinki grafitu sprawią, że cały mechanizm będziesz mogła swobodnie zapinać i rozpinać.
5
Swetry bez zmechaceń

Szpecące kulki najłatwiej jest usuwać ze swetrów specjalną golarką. Jeśli jednak nie masz jej pod ręką, sięgnij po... pumeks lub drobnoziarnisty papier ścierny. Bardzo delikatnie przesuwaj nim po ciuszku.
6
Sfilcowany ciuszek uratowany

Ulubiony sweter skurczył się w praniu? Może uda się go uratować! Najpierw namocz go przez dwadzieścia minut w wodzie z gliceryną (na 4 litry wody 100 ml substancji). Następnie ciuszek dobrze wypłucz, delikatnie naciągnij. Gdy wyschnie, wyprasuj żelazkiem ustawionym na silną parę.
?

Wskazówki
*Naderwany materiał pokrycia parasola przyszyj do pręta… woskowaną nicią dentystyczną. *Nigdy nie susz kaloszy blisko grzejnika – guma może brzydko popękać.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie