nauka języka angielskiego

Jak nauczyć się angielskiego?
AngielskiAngielski - specjalista Tipy.pl

Masz problem z językiem angielskim? Uczysz się już kilka lat, ale nadal nie widzisz rezultatów? Jeśli tak, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które z pewnością pomogą ci opanować język angielski.
1
Strach przed mówieniem
Mów bez obawy.

Największym problemem większości ludzi, którzy zaczynają uczyć się nowego języka obcego jest ich własny strach. Boją się oni, że nie wypowiedzą danego słowa poprawnie lub będą głupio wyglądać, więc nie rozmawiają w ogóle. Nie rób tego w żadnym wypadku. Najszybszym i najlepszym sposobem na nauczenie się czegokolwiek jest zrobienie tego – znowu i znowu, dopóki nie będzie to poprawnie wykonane.


Jak wszystko, nauka języka angielskiego wymaga wielu ćwiczeń. Nie pozwól, aby mały strach powstrzymał cię przed zdobyciem tego, czego pragniesz. Najważniejsze jest mówić - nie ważne czy mówisz dobrze czy popełniasz błędy. Twoje starania na pewno zostaną docenione i nie powinieneś się obawiać, że ktoś się będzie z ciebie śmiał.

2
Wykorzystaj wszelkie możliwości.

Nawet, jeśli uczysz się języka angielskiego w szkole językowej nie oznacza to, że nie możesz nauczyć się czegoś poza zajęciami. Korzystaj z wielu dostępnych źródeł, metod i narzędzi – dzięki temu nauczysz się języka obcego znacznie szybciej. Istnieje wiele różnych sposobów na to, by podszkolić swój angielski, więc nie ograniczaj się do jednego czy dwóch. Internet do również doskonały sposób na naukę języka angielskiego.

3
Otaczaj się językiem angielskim.

Bezwzględnie najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego jest otoczenie się nim. Rób notatki w języku angielskim, w pokoju ustaw pisane po angielsku książki, posłuchaj audycji radiowych prowadzonych w tym języku, oglądaj angielskie wiadomości, filmy i telewizję. Rozmawiaj po angielsku z przyjaciółmi, kiedy tylko pojawi się taka okazja. Im więcej angielskich rzeczy zgromadzisz wokół siebie, tym szybciej się go nauczysz i zaczniesz „myśleć po angielsku”.

4
Słuchaj rodzimych mówców tak często, jak to tylko możliwe.

Istnieje kilku dobrych nauczycieli, którzy mogą nauczać języka angielskiego. Jednakże istnieje kilka powodów, dla których najlepsze szkoły językowe wolą zatrudniać rodowitych Anglików. Jednym z powodów jest to, że mają oni naturalny akcent, który uczniowie powinni starać się naśladować.

5
oglądanie tv po angielsku
Oglądaj filmy i telewizję w języku angielskim.

Jest to nie tylko miły sposób na nauczenie się języka, ale także bardzo skuteczny. Poprzez oglądanie filmów w języku angielskim (zwłaszcza z angielskimi napisami) możesz rozszerzyć swoje słownictwo oraz usłyszeć sposób wymowy kłopotliwych dla ciebie słów. Jeśli będziesz słuchać wiadomości, możesz dodatkowo wyłapać różne akcenty.

6
Słuchaj angielskich piosenek.

Muzyka również może być skutecznym sposobem nauki języka angielskiego. W rzeczywistości jest to dobry sposób na nauczenie się odpowiedniej wymowy. Najlepszym sposobem nauki jest zdobycie tekstu piosenki i czytanie go podczas gdy artysta śpiewa. Istnieje wiele dobrych stron internetowych, na których możesz znaleźć tekst większości utworów. W ten sposób ćwiczysz czytanie i słuchanie jednocześnie. A jeśli lubisz to śpiewaj głośno razem z artystą.

7
Ucz się tak często, jak to tylko możliwe.

Tylko poprzez naukę gramatyki i słownictwa oraz wykonywanie ćwiczeń, można rzeczywiście poprawić swoją znajomość języka obcego.

8
nauka angielskiego
Rób ćwiczenia i rozwiązuj testy.

Wiele osób uważa, że ćwiczenia i testy są nudne. Jednakże wykonując je możesz bardzo poprawić swój angielski. Jednym z najlepszych powodów, dla których powinieneś robić testy, jest możliwość porównania ich z przeszłymi wynikami. Gdy weźmiesz do ręki test sprzed sześciu miesięcy i spojrzysz później na niego, przekonasz się jak wiele więcej już umiesz. Jeśli nie będziesz robić testów, nie będziesz wiedzieć, jak duże zrobiłeś postępy. Zacznij teraz i wykonaj kilka ćwiczeń na jakiejś stronie, wróć do nich za kilka dni i zobacz czego się już nauczyłeś. Zacznij to robić, a z pewnością poczynisz kolejne postępy w nauce angielskiego.

9
Nagraj się.

Wiem, że nikt nie lubi słyszeć własnego głosu na kasecie, ale jest to dobry test. Dobrze jest porównać swoje taśmy od czasu do czasu. Być może będziesz pod wrażeniem swoich postępów i sam nie poznasz swojego głosu.

10
rozmowa przez telefon po angielsku
Słuchaj angielskiego.

Mam tu na myśli rozmowę przez telefon, słuchanie audycji radiowych albo CD po angielsku. Jest to inne doświadczenie niż oglądanie filmów czy telewizji, ponieważ nie widzisz osoby, która do ciebie mówi. Wielu uczących języka angielskiego twierdzi, że rozmowa przez telefon jest jedną z najtrudniejszych rzeczy a jedynym sposobem na poprawę efektów nauki jest praktyka.

?

Wskazówki
* Gdy nauczysz się mówić po angielsku będziesz mógł się porozumieć z 20% ludzi na świecie. Co piąta osoba potrafi mówić w tym języku!
* Znajomość angielskiego otwiera przed tobą drogę do kariery.
* Będziesz mógł swobodnie podróżować po całym świecie - zawsze znajdziesz kogoś z kto cię zrozumie.

Strona 1 z 3

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Aleks
12.04.2019
Uważam, że najlepsze rezultaty dają lekcje indywidualne/korepetycje.
Kasik
22.07.2016
A mnie w speak up nie nauczono języka zmiana multimediów wyszła na niekorzyść szkole
Łukasz
31.07.2012
Też poznałem te metody w Speaku :) Programy multimedialne w moim wypadku, wzrokowca znaczy się, daly genialny efekt ;]
elka
14.04.2012
wszystkie metody są mi znane i oklepane na tysiąc różnych sposobów :) generalnie, do mnie tylko przemawia słowo napisane, żadne tam opowiadania, układanie rymowanek, itp. jak jeszcze chodziłam do speak up, to najlepiej zapamiętywałam materiały, które ćwiczyliśmy na zajęciach multimedialnych :) kolorowe podkreślenia szybko wpadały w oczka :D
zlotemiasta
08.10.2010
Ciekawy artykuł, na pewno wiele uświadamia np. to, że języka warto się uczyć, bo otwiera on nowe możliwości. Angielski jest bezkonkurencyjny, zna go najwięcej ludzi na świecie, więc może warto byłoby się go nauczyć naprawdę dobrze. Z tego co wiem, to w tym momencie najbardziej uznanym jest egzamin Toeic, który przygotowuje pracowników do operowania tzw. językiem biznesowym. Z tego co wiem, to można taki egzamin zdać w Axonie - szkoła bardzo dobra, więc myślę, ze dobrze do czegoś takiego przygotują.