czerwone kalosze

Jak dbać o kalosze i parasole?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Noszone w deszczowe dni gumowe obuwie będzie ci dłużej służyło, jeśli zadbasz o odpowiednie suszenie. Nigdy nie ustawiaj kaloszy blisko grzejnika ani w promieniach słońca, bo tworzywo może popękać. Najpierw ustaw buty odwrócone, by wyciekła z nich wilgoć. Potem wsuń do nich zwinięte w kule gazety (papier nie może być śliski). Dbaj też o parasolki, nie składaj ich, kiedy są mokre, a od czasu do czasu zastosuj wazelinę. Dzięki temu twój parasol dłużej będzie wyglądał jak nowy, a na jego prętach nie pojawi się rdza.
1
Jak czyścić?

Pozostawiony na kaloszach brud może zostawić na nich trwałe przebarwienia! Dlatego od razu usuwaj zanieczyszczenia, najlepiej mydlaną wodą (rozpuść kawałek starej kostki w ciepłym płynie) oraz gąbką. Trudne do usunięcia zabrudzenia znikną, przetarte szmatką z benzyną.
2
Kolor na długo

Każde kalosze mogą z czasem matowieć, a czarne są narażone na delikatne szarzenie. Aby tego uniknąć, a jednocześnie utrzymać je w dobrym stanie, możesz używać... preparatu do konserwacji opon samochodowych! Nie tylko czyści on gumę, ale i pozostawia na niej ochronny cienki film zawierający filtr UV – chroniący tworzywo przed zmianą koloru.
3
Szczelne!

W twoich ulubionych gumiakach odkryłaś niewielkie dziurki? Jest na to rada! Małe ubytki możesz śmiało zasztukować, używając do tego specjalnego wodoodpornego kleju (np. Aquasure). Jest on przeznaczony do reperacji np. woderów (spodniobuty) wędkarskich, dlatego preparat ten kupisz w sklepie ze sprzętem wędkarskim lub turystycznym.
4
Zaimpregnuj

Gliceryna, dostępna w każdej aptece, pomoże ci delikatnie zakonserwować kalosze! Łyżkę płynu rozpuść w szklance letniej wody i starannie wymieszaj. W otrzymanym roztworze zamaczaj szmatkę lub gazę i nanoś go na buty, dociskając miejsce przy miejscu. Odstaw do wyschnięcia.
5
Parasolki – jak nowe!

Pielęgnacja parasoli jest prosta. Przede wszystkim, nigdy nie należy ich składać, póki są mokre. Rdza na prętach i obszyciu – gwarantowana! Zakurzony, przecieramy gąbką zwilżoną mydlaną wodą (słaby roztwór!) i wielkokrotnie spłukujemy. Po wyschnięciu pręty parasola i inne metalowe części można natrzeć wazeliną kosmetyczną.
?

Wskazówki
*Po każdym noszeniu kaloszy wyjmuj z nich wkładki, by odparowała wilgoć.
*Kolor parasola ożywi spłukanie czaszy wodą zakwaszoną octem.
*Elastyczność zapewni gumowcom ubita i wtarta w nie piana z białek.
*Brzydki zapach z kaloszy pochłonie soda.
*Gumowce poleruj szmatką z kroplą oliwki dla dzieci.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie