Snowpark

Gdzie na snowboard? Najlepsze snowparki w Polsce.
KoalaKoala - specjalista Tipy.pl

Kochasz snowboard? Chcesz poszaleć a nie wiesz gdzie? Dobry snowpark to raj dla każdego snowboardzisty. Poniżej przedstawiamy najlepsze snowparki w Polsce. Te miejsca z pewnością zadowolą najbardziej wymagających miłośników tego białego szaleństwa.
1
Białka Tatrzańska
Białka Tatrzańska

Snowpark “Drake” wyposażony jest w:


* dwa sztucznie naśnieżane raile (jeden z nich przystosowany jest do potrzeb osób początkujących oraz dzieci),
* funbox,
* schody z poręczą,
* trapez,
* dwie skocznie wysokości 8 i 14 m.


Snowboardziści mogą korzystać ze wszystkich tras zjazdowych na terenie ośrodka. Stoki w Białce Tatrzańskiej są łagodne, trasy szerokie oraz bardzo dobrze utrzymane. Znajduje się tu ponad 20 wyciągów, w tym 3 koleje krzesełkowe, 3 osobowa o długości 1380m, 4 osobowa o długości 800 m i 6 osobowa o długości 1350 m, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Przepustowość wszystkich wyciągów w Białce Tatrzańskiej to ok. 15 000 osób na godzinę - wyciągi w jednym systemie karty to ok 10 000 osób na godzinę, natomiast długość wszystkich tras zjazdowych to ponad 15.000m. Białka Tatrzańska zapewnia swoim gościom ponad 5000 miejsc noclegowych.

2
Karpacz

Przy Wyciągu Góralka (ul. Strażacka) znajduje się jedyna na Śląsku rynna snowboardowa typu halfpipe. Ma ona homologację FIS, 100 m długości oraz 18 m szerokości.


Tereny zjazdowe w Karpaczu podzielone są na dwa podstawowe ośrodki: w obrębie miasta (19 wyciągów) a na zboczach Kopy (7 wyciągów, w tym kolejka linowa). Wyciągi w mieście są krótkie. Większość z nich zbudowano blisko centrum, co stanowi ich główną zaletę. Ciekawym elementem w krajobrazie miasta jest wyciąg orczykowy w centrum Kolorowa. Ze względu na duże zróżnicowanie w stanie przygotowania miejskich tras zjazdowych oraz fakt, że większość stoków ma niski stopień trudności, wielu doświadczonych narciarzy i snowboardzistów wybiera kompleks Kopy (wraz ze Złotówką).

3
Snowpark Korbielów
Korbielów - Pilsko

Korbielów to prawdziwy raj dla snowboardzistów. Na terenie ośrodka znajdziemy specjalnie przygotowany snowpark (naśnieżany oraz oświetlony) wraz z torem do ski - i boardercrossu, Wall Ride, Batut, Chill Out. Znajdziemy tu również:


* 3 funboxy dla wszystkich,
* 1 Big Air,
* Raile,
* 2 boxy konstrukcyjne,
* rury - prostą, trapez, łamaną i półkole


Istnieje możliwość wykupienia wycieczki z przewodnikiem po nieprzetartych trasach freeride’owych. W Korbielowie działa 15 wyciągów orczykowych w tym 2 krzesełkowe. Łączna długość tras zjazdowych to 25 km.

4
Krynica Zdrój - Azoty - Słotwiny

Jedynie dwa spośród czterech wyciągów przystosowano do potrzeb snowboardzistów jednak ośrodek ten jest polecany przez Polski Związek Snowboardu. Zorganizowano tutaj snowpark wyposażony w:
* 3 raile,
* krótki i długi box,
* kink box,
* 2 skocznie,
* 2 stoły piknikowe 4m,
* quarterpipe o długości 12 m,
* rurka 6m.

5
Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Cały teren snowparku jest odpowiednio naśnieżony, a do dyspozycji snowbordziści mają


* 6- i 9-metrowe raile,
* 6-metrowy box,
* 5 metrowy c-box,
* 6-metrowy t-box,
* 6-metrowy wale box.


Nad techniką można też pracować na dwóch skoczniach o zróżnicowanym poziomie trudności, a początkujący na mini hopce.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Emper
21.01.2016
Dzięki za dobre podsumowanie. Niestety to tylko teoria. Nie raz zdarzyło mi się, że z wielu wyliczonych atrakcji czynna była ytlko połowa :(
radoski
02.03.2012
ZAPOMNIELIŚCIE O SZCZYRKOWSKI( MAŁE SKRZYCZNE- JULIANY) NOWY WŁAŚCICIEL NOWE MOZLIWOŚCI POZDRAWIAM
kolekmatolek
18.02.2012
Zapomnieliście chyba o snowparku we Witowie :p
klin
21.01.2012
tekst zerżnięty z Przewodnika zimowego po Europie - dodatku do Gazety Prawnej. Wstyd drogi autorze! a druga sprawa w Białce jest snowpark Burton nie Drake.
ago
01.12.2011
bylem we wszystkich i jest pro
maryska
13.09.2010
hmm w tym roku wybieram się do białki z Extreme Planet, mam nadzieję, że faktycznie jest tam spoko