suknia wieczorowa

Odświętne ubranie - jak je prać i odświeżyć?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Suknia wieczorowa z tafty, kreacja z cekinami czy aksamitna marynarka wymagają specjalnego traktowania – stosowania dezodorantów, które nie pozostawiają na nich śladów oraz odświeżania w odpowiedni sposób. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak dbać o eleganckie ubrania z jedwabiu, tafty oraz aksamitu i atłasu. To łatwiejsze niż ci się może wydawać!
1
Odzież jedwabną można prać ręcznie w chłodnej wodzie z płatkami mydlanymi. Jeśli do ostatniego płukania dodamy szczyptę cukru i kilka kropli soku z cytryny (na litr wody), przywrócimy tkaninie połysk.
2
Taftę lepiej oddać do czyszczenia chemicznego. Rzeczy z cekinami wkładamy do wody z delikatnym płynem do prania, w specjalnych woreczkach, które chronią ozdoby przed uszkodzeniem.
3
Ubrania z aksamitu i atłasu łatwo odświeżyć gorącą parą, np. używając specjalnego urządzenia: parownicy. Można też powiesić odzież nad wanną lub dużą miską napełnioną wrzącą wodą. Para delikatnie nawilży materiał, wyprostuje zagniecenia, dodatkowo usunie nieprzyjemne zapachy.
4
Przyda się potem materiał jeszcze lekko wyszczotkować. Koronki i tiule odzyskają efektowny wygląd i będą miękkie, gdy upierzemy je w płynie z lanoliną.

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie