krawcowa

8 sekretów dobrej krawcowej
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Nasze prababcie, babcie, a nawet mamy bardzo często szyły lub przynajmniej przerabiały ubrania w domowym zaciszu. Cóż, kiedyś był to sposób zarówno na niepowtarzalny styl, jak i na podarowanie podniszczonemu już ciuszkowi drugiego życia. Obecnie nową “szmatkę” możemy kupić już za kilka złotych w najbliższym ciuchlandzie, nic dziwnego zatem, że coraz mniej z nas zabiera się za szycie i przerabianie w domu. Warto to zmienić choćby częściowo! Z drobnymi przeróbkami poradzi sobie przecież każdy, a ich efekty mogą nas zaskoczyć!
1
Sposób, by guziki nie odpadały

Od twojego ulubionego płaszcza ciągle odpada guzik? Masz już dość przyszywania go co kilka dni? Przyszyj go nawleczoną na igłę nicią dentystyczną. Jest wyjątkowo mocna, zatem guzik utrzyma się na niej o wiele dłużej.
2
Jak przedłużyć spodnie dziecka?

Zauważyłaś, że ulubione dżinsy twojej córki są za krótkie? Jeśli nie są zniszczone warto spróbować je przedłużyć. Najpierw odpruj podwinięcie. Potem doszyj kawałki materiału w kwiaty i podwiń. Szew ukryj pod różową wstążką, przyszytą ręcznie. Zajmie ci to chwilę, a spodnie będą prezentować się świetnie.
3
Do czego wykorzystać stare dżinsy?

Poprzecierane spodnie przeznaczmy na łaty i nowoczesną oprawę notatnika! Po odcięciu nogawek, które możemy zostawić sobie na łaty i drobne naprawy, przycinamy górę spodni do wielkości notesu. Uwaga: elementem ozdobnym powinny być kieszenie dlatego również od góry skracamy ubranie - odpruwamy stan i pasek. Na maszynie przeszywamy prostym ściegiem.
4
Sposób na nawlekanie nici

Masz problem z przewleczeniem nitki przez oczko igły? Pomocny przy nawlekaniu igły lub koralików będzie lakier do włosów. Spryskaj nim końcówkę nitki i dopiero wtedy nawlekaj. Podobnie można wykorzystać też mydło i lakier do paznokci. To dobry sposób, zwłaszcza gdy nitka spleciona jest z kilku włókien.
5
Jak zrobić koronkowe wstawki?

Podobają ci się koronkowe wstawki? Zrób je sama! Koronka w mocnym kolorze świetnie komponuje się z prostym, białym T-shirtem. Ta przeróbka nie zajmie ci wiele czasu, a efekt pozytywnie cię zaskoczy. Weź kawałek szerokiego pasa z koronki i przyszyj ją do topu. Kiedy znudzi ci się ta aplikacja, wystarczy, że ją odprujesz.
6
Jak naostrzyć nożyczki?

Poradź sobie sama ze stępionymi nożyczkami. Zwykłą folię aluminiową złóż kilkakrotnie. Tak przygotowaną tnij nożyczkami do momentu, aż znowu staną się ostre.
7
Jak naprawić przetarte spodnie?

Skorzystaj z kleju w taśmie. Kupisz go w pasmanterii za 5 zł. Służy do łączenia różnych tkanin, naprawy rozdartej i przetartej odzieży, podklejania łatek np. do spodni na kolana, skracania spodni, spódnic i rękawów.
8
Jak zrobić przybornik na nici z guzików?

Pozostałe ze starej sukienki lub żakietu – pojedyncze, niepotrzebne. Wykorzystajmy kolorowe guziki jako ozdobę. Naszyjmy je na płótno. Ważne, by tworzyły kolorową kompozycję – można doszywać na większych mniejsze, by powstała dodatkowo wypukła faktura. Płótnem oklejmy dokładnie zwykłe, kartonowe pudełko, a do środka włóżmy szpulki nici.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie