wbijanie gwoździ

Co zamiast gwoździ do powieszenia ozdób na ścianie?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Gdy chcesz zawiesić obrazek, haczyk, kinkiet, nie musisz od razu sięgać po gwoździe i młotek. Na szczęście są inne - równie skuteczne - metody, które z powodzeniem zastąpią przybijanie gwoździ do ściany. Rzepy, dwustronna taśma samoprzylepna, nowoczesne kleje montażowe to tylko niektóre z nich. Poznaj najbardziej popularne sposoby mocowania i dowiedz się, który z nich będzie najlepszy dla ciebie.
1
Dwustronna taśma samoprzylepna. Jest bardzo wygodna. Nadaje się do mocowania lżejszych przedmiotów, np. świecących taśm ledowych, ozdób. Idealna także do łączenia papieru i kartonu. Odporna na wysoką temperaturę.
2
Rzepy. Doskonałe do mocowania niewielkich przedmiotów, np. obrazków, tkanin, zasłonek itp. System mocujący składa się z dwóch dopasowanych do siebie pasków – rzepów. Jeden przykleja się na ścianie, a drugi na przedmiocie, który chcemy powiesić, np. ramce obrazka czy fotografii. Rzepy można łączyć i rozłączać aż 5000 razy. Im dłuższy będzie rzep, tym większa siła łączenia.
3
Kleje. Nowoczesne kleje montażowe są supermocne, odporne na wodę oraz na zmienne temperatury. Z powodzeniem zastępują gwoździe, śruby, nity. Można je stosować praktycznie do wszystkich materiałów: cegły, drewna, tworzyw sztucznych, ceramiki itp.
4
Pianka samoprzylepna. Działa podobnie jak taśma, ale jest od niej grubsza, daje więc możliwość zachowania większej odległości między przedmiotami, które chcemy połączyć. Można z niej wycinać różne kształty. Ma również tę zaletę, że bez problemu przykleja się do powierzchni nierównych i chropowatych.
5
Folie magnetyczne. Proszek ferrytowy wprasowany w materiał nadaje całości właściwości magnetyczne. Można wybrać folię o różnej grubości i sile przyciągania. Folię trzeba nałożyć na obie powierzchnie, które mają się połączyć.
6
Masa do klejenia. Ma konsystencję masy plastycznej, a po związaniu uzyskuje twardość metalu.

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie