algi morskie kryształy

Jak wyhodować algi w domu?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Algi morskie to cenny składnik kosmetyków i potraw. Z alg można zrobić maseczkę, wodę z nich wypić, obmyć nią skórę twarzy, dłoni i stóp. Picie herbaty z alg pomaga w przemianie materii w organizmie i dodaje wigoru, oczyszcza nerki, łagodzi dolegliwości wrzodowe żołądka, wzmacnia serce! Algi możesz mieć zawsze w zasięgu ręki. I nie będzie cię to wiele kosztować! Przeczytaj artykuł i zabierz się za ich samodzielne wyhodowanie!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
Szklany pojemnik, talerzyk, japońskie kryształki (można kupić w sklepach ze zdrową żywnością), litr niegazowanej wody źródlanej, cukier, rodzynki lub suszone morele, gaza, plastikowe sitko, plastikowa łyżka stołowa i plastikowa łyżeczka do herbaty

1
Hodowla

Do szklanego pojemnika wlewamy wodę, dodajemy rodzynki lub morele i 5 łyżek cukru. Mieszamy i dodajemy 2 łyżeczki kryształków. Pojemnik nakrywamy gazą i przyciskamy talerzykiem. Odstawiamy na 24 godziny w niedostępne dla dzieci, jasne, ale niezbyt nasłonecznione miejsce w kuchni.
2
Doba na dojrzewanie

Wodę z alg będzie można pić po dobie hodowania kryształków – odlewamy ją zawsze przez plastikowe sitko. Po odlaniu wody algi opłukujemy pod bieżącą, zimną wodą i znowu zalewamy źródlaną wodą z dodatkiem cukru i tych samych, co wcześniej, owoców. I rodzynki, i morele, wymieniamy raz w tygodniu.
3
Bez metalu

Nie używajmy metalu! Szkło albo tworzywo sztuczne nie zaszkodzą algom morskim, które są kulturami różnych szczepów bakterii i drożdży.

Powiązane porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Janek
02.04.2018
Przecież to nie jest hodowanie alg tylko produkcja wody po algach...
Baronessa
30.10.2014
Algi - to nie żadne bakterie i drożdże (grzyby)!! Ludzie algi to glony!! Nie wciskajcie ludziom ciemnoty!!! Rozumiem, że nie jest to artykuł naukowy, ale wypisywać takie bzdury to wstyd!