Buty snowboardowe

Jakie buty snowboardowe kupić?
KoalaKoala - specjalista Tipy.pl

Buty snowboardowe są oprócz samej deski najważniejszą rzeczą potrzebną do jazdy na snowboardzie. One są ogniwem, które łączy twoje ciało z deską. Bez dobrych, właściwie dobranych butów jazda na snowboardzie może okazać się całkowitą porażką. Dobre buty snowboardowe warte są swojej ceny. Dowiedz się co powinieneś wiedzieć przed zakupem butów. Buty miękkie czy te dostosowane do twardych wiązań
1
Buty Burton
Typ buta

Buty miękkie służą do Freestyle’u i Freeride’u. Są one najwygodniejsze - również do chodzenia. Wybór tych butów nie obliguje nas do zakupu określonych wiązań. Gdy mierzymy buty miękkie należy pamiętać, aby zostawić tyle miejsca aby móc swobodnie poruszać palcami.

Step-in, wybór tych butów powoduje, że wiązania będziemy musieli kupić z takim samym systemem zapięć co buty. Dobierając rozmiar tych butów powinniśmy zostawić minimalny luz dla palców.

Po zawiązaniu butów pięta i kostka powinny być usztywniona. But musi precyzyjnie trzymać piętę, jej ruchy powinny być uniemożliwione. W odwrotnym przypadku bardzo ciężko jest kontrolować deskę.
2
Dobry rozmiar buta

Bez względu na to czy na zakup butów chcemy przeznaczyć 300 czy 1 500 zł, najważniejszą rzeczą o której należy pamiętać jest rozmiar buta i jego dopasowanie do naszej stopy. Każdy ma inne stopy tak jak każda marka i każdy model buta jest inny. Zanim kupimy buty zmierzmy wiele modeli, różnych firm i zdecydujmy się na te dla nas najwygodniejsze. Buty snowboardowe nie należą do najtańszego obuwia, zatem bądźmy cierpliwi i nie spieszmy się z zakupem. Poczekajmy na takie, które będą się wydawać, że są stworzone wyłącznie dla nas.
3
Jak mierzyć buty snowboardowe

Mierząc buty snowboardowe miej założone odpowiednie skarpety - takie w jakich zamierzasz jeździć. Zakładamy buty i zawiązujemy. Po zawiązaniu palce powinny lekko dotykać przodów. Podczas jazdy, gdy uginamy nogi i pochylamy się w przód, nasza stopa przesuwa się w tył, dzięki czemu zyskujemy trochę miejsca z przodu palców.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie