rękawiczki bez palców

Jak zrobić rękawiczki bez palców ze skarpetek?

prozaczek - specjalista Tipy.pl
rękawiczki bez palców
1 z 8
Kiedy tylko nadchodzi zima, zaczynasz odnosić wrażenie, że twoje dłonie zamieniają się w lodowe sople. Na zewnątrz oczywiście zawsze zakładasz rękawiczki. Problem pojawia się w pracy, gdzie także ci zimno, ale tu nie możesz sobie pozwolić na noszenie tradycyjnych rękawiczek, bo np. piszesz na komputerze. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się rękawiczki bez palców. Możesz je oczywiście kupić w sklepie, ale dziś zachęcam cię do stworzenia prawdziwej kolekcji rękawiczek zrobionych ze skarpetek! Ich wykonanie jest dziecinnie proste!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
skarpety, klej do tkanin, nożyczki, koronka (opcjonalnie)

1
Zdecyduj się, jakiej długości mają być twoje rękawiczki i dobierz odpowiednie skarpety. Następnie odetnij dolną część skarpetek.
2
Tuż przy uciętym brzegu skarpetki nanieś odrobinę kleju do tkanin.
3
Następnie przyklej w to miejsce koronkę. Odczekaj, aż klej całkowicie wyschnie.
4
Wtedy nanieś klej z drugiej strony brzegu i przyklej dalszą część koronki. Kiedy klej wyschnie, za pomocą nożyczek zrób delikatnie nacięcie przeznaczone na kciuk. I już możesz zakładać swoje nowe rękawiczki!
5
Jeśli nie przepadasz za koronkowymi akcentami, możesz zrobić inne rękawiczki. W tym celu ucięte skarpety przewróć na lewą stronę i załóż na dłoń.
6
Nanieś klej do tkanin tuż przy obciętym brzegu, a następnie podwiń kawałek materiału w sposób widoczny na zdjęciu. Dzięki temu nie będziesz musiała obszywać brzegu na maszynie.
7
Kiedy klej wyschnie po prostu przewróć rękawiczki na prawą stronę i gotowe!
Strona 1 z 8

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

sloneczko721
16.12.2014
ciekawy pomysł