ozdoba na choinkę

Jak zrobić ozdobę choinkową - piernikowy ludzik z juty?

jeanny - specjalista Tipy.pl
ozdoba na choinkę
1 z 5
W wielu domach o zbliżającym się Bożym Narodzeniu świadczy aromatyczny zapach pierników rozchodzący się po wszystkich pokojach. Upieczone wcześniej pierniczki wieszamy potem na choince. Zamiast prawdziwych pierniczków, lub oprócz nich możesz powiesić na świątecznym drzewku także te urocze piernikowe ludziki zrobione z kawałka juty. Takie jutowe pierniczki, w przeciwieństwie do tych prawdziwych, na pewno utrzymają się na choince przez cały świąteczny sezon.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
juta, ludzik z piernika - szablon (narysuj go bądź znajdź w Internecie i wydrukuj), usztywniacz do materiału, czerwony filc, plastikowe oczy ruchome, biała farba puchnąca do tkanin, klej, kawałek tasiemki

1
Odrysuj szablon na jucie, po czym wytnij ludzika. Połóż go na papierze pergaminowym i spryskaj go delikatnie usztywniaczem do tkanin. Odczekaj, aż juta wyschnie.
2
Na szyi ludzika przyklej pasek wycięty z czerwonego filcu.
3
Wytnij z filcu drugi pasek, uformuj go w węzełek i przyklej do wcześniej przymocowanego paska.
4
Białą farbą puchnącą namaluj ludzikowi uśmiech oraz wykończenia na rękach i nogach (farba ta będzie “udawać” lukier). Przyklej też plastikowe oczka. Po wyschnięciu farby przyklej u góry jego głowy pętelkę z tasiemki. I już możesz wieszać go na choince.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie