Borelioza

Jak leczyć boreliozę?

ZdrowieZdrowie - specjalista Tipy.pl
Borelioza może być zwykle wyleczona po całkowitym ustąpieniu objawów, oczywiście jeśli leczenie podjęte zostało we wczesnych stadiach choroby. Im dłużej będziesz zwlekać z leczeniem, tym większe szanse na długotrwałe i nawracające objawy. Jeśli choroba nie jest leczona, może dojść do poważnych powikłań i prowadzić nawet do śmierci. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak wyleczyć boreliozę.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Leki przeciwbólowe
* Zastrzyki z kortyzonem
* Antybiotyki

1
Rumień wędrujący
Pierwszym krokiem, który podejmuje się podczas walki z boreliozą jest przyjęcie serii antybiotyków. Często stosowane antybiotyki zawierają doksycyklinę, amoksycyklinę lub cefuroxime axetil. Często są one przepisywane profilaktycznie na 10-dniowa kurację, kiedy odkryjemy, że ukąsił nas kleszcz.
2
Przygotuj się na przyjmowanie antybiotyków, takich jak Rocephin, który podawany jest dożylnie. Stosuje się go wówczas, gdy nastąpi rozpoznanie choroby, która zaczyna zajmować układ nerwowy.
3
Kobiety w ciąży, u których rozpoznano objawy choroby, powinny przyjąć specjalne antybiotyki bezpieczne dla ciężarnych, gdyż borelioza może stanowić poważne zagrożenie. Istnieją bowiem dowody, że borelioza może zostać przeniesiona na płód i spowodować poważne komplikacje.
4
Rozważ możliwość zastosowania zastrzyków z kortyzonem na obrzęknięte stawy, jeśli choroba rozwinęła się w schorzenie artretyczne. Leki doustne, takie jak ibuprofen, mogą być stosowane do zmniejszenia obrzęku i zwiększenia ruchliwości.
5
Zwróć uwagę na wystąpienie wysypki u twojego dziecka, jest to jeden z głównych objawów boreliozy. Ustępuje ona zazwyczaj po kilku dniach leczenia antybiotykami.
6
Jeśli odkryjesz miejsce ukąszenia kleszcza, skontaktuj się z lekarzem. Jeśli w tym czasie masz jeszcze inne problemy ze zdrowiem, jak choroby serca lub nerek lub jesteś w trakcie leczenia raka, niezwłocznie musisz rozpocząć leczenie na boreliozę, przyjmując leki zapobiegawczo. Lepiej przyjąć, że jesteś nosicielem tej choroby i walczyć z nią, niż czekać, aż pojawią się pierwsze objawy. Zbyt późne zdiagnozowanie może być śmiertelne w skutkach.
?

Wskazówki
* Podejmij wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć ukąszenia kleszcza.
* Jeśli jednak sytuacja taka zdarzy się, poddaj się leczeniu.
* Dożylne podawanie antybiotyków w zaawansowanym stadium choroby może powodować działania niepożądane, takie jak kamienie żółciowe, biegunkę czy obniżenie liczby białych krwinek.
* Przed zastosowaniem jakichkolwiek leków skonsultuj się z lekarzem.

Powiązane porady

ochrona dziecka przed komarami
Jak postępować z kleszczem
kleszcz

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Hager1
13.01.2016
Odkrywca krętka borelii Willy Burgdorfer powiedział wyraźnie , że ktoś kto twierdzi , że wyleczył z borelii antybiotykami mówi bzdury bowiem KRETEK BORELII JEST ODPORNY NA ANTYBIOTYKI.
Magneto
31.07.2014
Można w łatwy sposób sprawdzić, czy kleszcz, który nas ugryzł był nosicielem Boreliozy. Robi się to za pomocą czułego i specyficznego testu BoTick produkowanego przez niemiecką firmę. Jeśli Kleszcz był chory to trzeba udać się szybko do lekarza i zniszczyć chorobę w zarodku, zanim się rozwinie i będzie ją można wykryć u człowieka. informacje na botick.pl
annqq
23.04.2012
Na boreliozę oczywiście przepisuje się zazwyczaj szereg antybiotyków, które niestety strasznie niszczą nasz organizm. Z naturalnych metod dobrze robią kąpiele w soli znad Morza Martwego, która nie tylko świetnie relaksuje, ale tez leczy. dodatkowo reumoseen i okseen.
annqq
22.04.2012
Na boreliozę oczywiście przepisuje się zazwyczaj szereg antybiotyków, które niestety strasznie niszczą nasz organizm. Z naturalnych metod dobrze robią kąpiele w soli znad Morza Martwego, która nie tylko świetnie relaksuje, ale tez leczy. dodatkowo reumoseen i okseen.