płukanka do włosów

Jak zrobić domową płukankę do włosów blond, rudych i brązowych?

jeanny - specjalista Tipy.pl
płukanka do włosów
1 z 4
Właśnie wróciłaś od fryzjera i cieszysz się z nowego koloru włosów. Dobrze wiesz jednak, że wystarczy kilka myć i ich barwa nie będzie już tak zachwycająca. Nie chcesz farbować swoich włosów zbyt często, ale pragniesz, by cały czas miały piękny, żywy odcień. Oczywiście półki sklepowe uginają się od kosmetyków przeznaczonych do utrzymania i podkreślenia koloru włosów, ale po co przepłacać! Skuteczne płukanki do włosów blond, rudych i brązowych możesz zrobić w domowych warunkach. A do ich wykonania użyjesz… różnych rodzajów herbaty.
1
czarna herbata
Płukanka z czarnej herbaty dla brunetek

Zalej gorącą wodą ok. 5 torebek czarnej herbaty i zaparzaj przez przynajmniej 5 minut. Gotową esencję odstaw do całkowitego wystygnięcia. Umyj włosy tak jak zwykle, a następnie spłucz je nad miską lub wiaderkiem herbacianym płynem. Pamiętaj, by przy tym zabiegu nie używać jasnych ręczników. Płukankę pozostaw na włosach na ok. godzinę, po czym spłucz letnią wodą. Jeśli chcesz, możesz ponownie umyć włosy szamponem.
2
herbata rumiankowa
Płukanka rumiankowa dla blondynek

Zaparz duży garnek rumianku (możesz wykorzystać rumianek suszony lub gotowe torebki). Następnie odcedź go i odstaw herbaciany płyn do wystygnięcia. Umyj swoją czuprynę tak jak zwykle, po czym spłucz ją obficie rumiankową herbatą. Owiń włosy w ręcznik i odczekaj ok. 10 minut. Odwiń ręcznik i pozwól swojej czuprynie wyschnąć bez użycia suszarki. Tuż po tym zabiegu nie musisz swoich włosów ponownie płukać czy myć szamponem.
3
herbata rooibos
Płukanka z herbaty rooibos dla rudzielców

Rude włosy są piękne, ale jednak wyjątkowo trudne do utrzymania. Jeśli chcesz nadać im ładny połysk i podkreślić kolor, sięgnij po herbatę rooibos. Zaparz ok. 3-5 torebek tej herbaty (lub porównywalną ilość herbaty liściastej). Odstaw płyn do całkowitego wystygnięcia, po czym polej nim swoją czuprynę. Odczekaj ok. pół godziny, po czym opłucz włosy letnią wodą i umyj jak zwykle.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie