pasta do zębów bez fluoru

Jak zrobić pastę bez fluoru?
visage - specjalista Tipy.pl

Niewiele osób wie, że fluor dodawany między innymi do past do zębów jest toksyczny. Mimo jasnych wyników badań w tym temacie, w USA fluoryzuje się nawet wodę do picia, argumentując to walką z chorobami zębów. Statystyki WHO wykazują jednak, że problem próchnicy dotyka w takim samym (a nawet niższym) stopniu także kraje, w których proceder ten nie ma miejsca. Co więcej, walka z próchnicą, kamieniem nazębnym i innymi chorobami przyzębia jest możliwa nawet bez wykorzystania fluoru. Przykładem może być domowej roboty pasta bez do zębów. Nie ma w niej ani odrobiny fluoru, a i tak usuwa osad, zapobiega próchnicy, odświeża oddech i łagodzi nadwrażliwość zębów. Dlaczego więc nie spróbować?
P

Rzeczy, których potrzebujesz
3 łyżki sody oczyszczonej, 1 łyżka drobno zmielonej soli morskiej, kilka kropel wybranego olejku eterycznego: z mięty pieprzowej, anyżu, goździków lub cynamonu (w zależności od preferowanego smaku pasty), 1 łyżeczka xylitolu lub kilka kropel stewii w płynie, 1/2 łyżeczki drobno zmielonej suszonej szałwii, olej kokosowy – rozmiękczony, ale nie roztopiony

1
Zmiel sól morską w młynku do kawy. Powinna mieć konsystencję proszku.
2
Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki prócz oleju kokosowego. Możesz poprzestać na tym etapie i używać proszku jak pasty. Jeśli jednak wolisz bardziej tradycyjną konsystencję, przejdź do następnego kroku.
3
Zacznij dodawać do proszku olej kokosowy – po jednej łyżeczce naraz. Rób to do czasu, aż papka zacznie przypominać pastę do zębów.
4
Wówczas umieść ją w małym, zakręcanym słoiczku lub tubce. Przechowuj w raczej chłodnym miejscu. Stosuj jak zwykłą pastę.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie