koniczyna z papieru

Jak zrobić koniczynę z papieru?

MalwinaMalwina - specjalista Tipy.pl
koniczyna z papieru
1 z 4
Ta piękna dekoracja może ozdobić dom nie tylko w Dniu św. Patryka. Przygotujesz ją w kilkanaście minut, a wszystko czego potrzebujesz, to zielony brystol i pistolet z klejem na gorąco. Pamiętaj jednak, żeby nie ustawiać kleju na najwyższa temperaturę. W przeciwnym razie możesz się poparzyć. Jeśli koniczynkę mają robić młodsi domownicy, lepiej użyć mocnego szybkoschnącego kleju w tubce.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
pistolet z klejem na gorąco lub zwykły klej szybkoschnący, brystol w dwóch odcieniach zieleni, nożyczki, zielony sznurek lub wstążka (do powieszenia dekoracji)

1
koniczyna z papieru - krok 1
Z ciemnozielonego papieru wytnij dwa paski o wymiarach 30x4 cm. Z jasnozielonego brystolu wytnij natomiast dwa paski o wymiarach 20x4 cm. Ciemna zieleń będzie stanowić zewnętrzną, a jasna wewnętrzną część liści.
2
koniczyna z papieru - krok 2
Żeby zrobić liść, nanieś odrobinę kleju na linię zgięcia większego serca. Następnie umieść w środku mniejsze serduszko w taki sposób, by linie zgięć obu serc stykały się. Poczekaj, aż klej wyschnie. W analogiczny sposób przygotuj kolejne trzy podwójne liście.
3
koniczyna z papieru - krok 3
Z ciemnozielonego brystolu wytnij długi pasek o szerokości 4 cm. Będzie to łodyga koniczyny. Przyklej do niej listki w taki sposób, żeby ich ostre końce stykały się ze sobą. Gdy klej wyschnie, przewlecz przez górną część koniczynki kawałek sznurka lub zielonej wstążki. Ozdoba nadaje się już do powieszenia.
Strona 1 z 4

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie