pisanki Minionki

Jak zrobić pisanki Minionki?

MalwinaMalwina - specjalista Tipy.pl
pisanki Minionki
1 z 5
Minionki rozrabiają! Przejęły władzę nad świętami i opanowały koszyczek wielkanocny. Zdziwionymi oczkami patrzą na ciebie i zastanawiają się, dlaczego jeszcze nie ma ich na twoim stole. Zobacz jak niewiele potrzeba, żeby urocze Minionki zagościły tej Wielkanocy także i w twoim domu. Tutorial krok po kroku znajdziesz poniżej.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
plastikowe kubeczki, żółte i niebieskie barwniki spożywcze, ocet, samoprzylepne oczka do maskotek, czarna włóczka lub mulina, klej, czarny marker permanentny z cienką końcówką

1
pisanki Minionki - krok 1
Przygotuj barwniki. Do każdego z plastikowych kubeczków wlej 2-3 łyżki octu. Wrzuć tabletkę z barwnikiem i poczekaj, aż się rozpuści. Następnie wlej do każdego pojemniczka 1/4 szklanki wody w temperaturze pokojowej (jeśli korzystasz z innych barwników, sprawdź instrukcję na opakowaniu).
2
pisanki Minionki - krok 2
Zanurz jajko do połowy w żółtym barwniku. Będzie to łatwiejsze, jeśli poziom wody w kubeczku będzie sięgał akurat do połowy jajka. Im dłużej jajko pozostanie w barwniku, tym bardziej intensywny będzie jego kolor. Poczekaj, aż jajko wyschnie i zanurz drugą jego połowę w niebieskim barwniku.
3
pisanki Minionki - krok 3
W analogiczny sposób zafarbuj wszystkie „minionkowe” jajka. Dla bezpieczeństwa, odkładaj je do wytłaczanki.
4
pisanki Minionki - krok 4
Na środku żółtej części pisanek przyklej samoprzylepne oczka do maskotek. Jeśli boisz się, że się odkleją, zamocuj je za pomocą pistoletu z klejem na gorąco. Czarnym markerem zrób dookoła oczek obwódkę. Narysuj też usta Minionków. Na koniec przyklej czarny sznurek. Minionki gotowe. Spójrz jak pięknie prezentują się w wielkanocnym koszyczku.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie