króliczki ze styropianu

Jak zrobić króliczka wielkanocnego z kul styropianowych?

angel11 - specjalista Tipy.pl
króliczki ze styropianu
1 z 4
Zostało ci kilka kul styropianowych, które kupiłaś jeszcze przed Bożym Narodzeniem, aby zrobić z nich bombki na choinkę? Nie czekaj do następnej zimy, tylko wykorzystaj je już teraz, na Wielkanoc. Z trzech różnych wielkości kul styropianowych można wyczarować uroczego króliczka wielkanocnego. Wystarczy tylko połączyć kule klejem i dorzucić jeszcze kilka drobnych akcentów. Tu naprawdę nie ma niczego, co może się nie udać! Po szczegóły zapraszam do dalszej części artykułu.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
na jednego królika: trzy kule styropianowe (duża, średnia i malutka), czarny bristol, nożyczki, nóż piórowy, czarny marker (opcjonalnie)

1
Z czarnego bristolu wytnij dwa łezkowate kawałki z trzpieniem u podstawy i uformuj je na kształt uszu królika.
2
Odetnij kawałek największej kuli tak, by można było postawić ją na stole. Będzie to brzuszek królika. Następnie przyklej do niej z jednej strony u góry średnią kulę (głowa), a z drugiej, u dołu, najmniejszą, czyli ogonek.
3
Zrób dwa nacięcia w średniej kuli w miejscu, gdzie mają być uszy i wetknij je w nie. Możesz dodatkowo podkleić uszy klejem. I na tym etapie królik jest w zasadzie gotowy. Jeśli jednak pracujesz z dzieckiem, raczej nie poprzestaniecie na takiej minimalistycznej, oszczędnej formie. I tu przyda się czarny marker do narysowania oczu, noska i pyszczka króliczka.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie