żelki gitary

Jak zrobić żelki alkoholowe - gitary?

prozaczek - specjalista Tipy.pl
żelki gitary
1 z 4
Takich alkożelek jeszcze nie widzieliście. Przed laty nie powstydziliby się ich Stonesi, Beatlesi, Jimmi Hendrix czy nasze rodzime Czerwone Gitary. Ci ostatni co najwyżej poprzestaliby tylko na jednym kolorze. Zwykli śmiertelnicy, którzy mają rockandrollowego ducha też mogą poczuć się przez chwilę jak gwiazdy. Kiedy zaserwujecie te żelki alkoholowe w kształcie gitar na najbliższej imprezie, wasi znajomi na pewno długo nie wyjdą z podziwu!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
1 puszka RedBulla (lub innego napoju tego typu), 3 łyżeczki żelatyny, 1 szklanka wódki, barwniki spożywcze (opcjonalnie), silikonowe foremki do lodu w kształcie gitary w zestawie z mieszadełkami stylizowanymi na gryfy, mały rondelek, łyżka, ręcznik papierowy, tłuszcz w sprayu

1
foremki do lodu gitary
Silikonowe foremki lekko spryskaj tłuszczem w sprayu, po czym wytrzyj ręcznikiem papierowym.
2
rozpuszczanie żelatyny
Do małego rondelka wlej RedBulla, a następnie wsyp żelatynę. Odczekaj minutę lub dwie, następnie odgrzej mieszaninę na ogniu, by żelatyna całkowicie się rozpuściła. Kiedy to nastąpi wlej wódkę.
3
robienie galaretek
Wlej żelatynową mieszaninę do foremek. Jeśli chcesz kolorowe gitary, do każdej z nich daj kilka kropel barwnika w wybranym kolorze. Pozostaw w lodówce na przynajmniej kilka godzin, a najlepiej na całą noc.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie