kula kusudama

Jak zrobić bombkę z papieru - kusudama?·

Origami - specjalista Tipy.pl
kula kusudama
1 z 10
Papierowe bombki są wspaniałą dekoracją każdego wnętrza a w okresie bożonarodzeniowym - również choinki. Kula kusudama jest bardzo czasochłonna jednak jest prosta i nie będziemy mieć z nią żadnych problemów. Kulę możemy wykonać z czystego lub kolorowego papieru. Jako ozdoba choinkowa może być wykonana z papieru a następnie spryskana brokatem w sprayu.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* papier origami 7 x 7cm (do kupienia tutaj)

1
kwiatki potrzebne do wykonania bombki

Do wykonania kuli potrzebujemy 12 kwiatków (w sumie zrobionych z 60 płatków). Jak zrobić pojedynczy kwiatek znajdziesz tutaj -> Jak zrobić kwiat z papieru?

2
instrukcja wykonania bombki z papieru 2
Nałóż klej po prawej stronie zewnętrznej krawędzi jednego płatka. Zauważ, że klej jest nałożony troszkę na prawo od środka. Jest to ważne. Nakładając klej zawsze myśl wcześniej o tym w którym miejscu płatek będzie stykał się z płatkiem sąsiedniego kwiatka.
3
instrukcja wykonania bombki z papieru 3
Sklejaj płatki pojedynczo - w ten sposób uzyskasz najlepszy rezultat. Przyłóż do kleju krawędź płatka drugiego kwiatka. Trzymaj kwiatki razem dopóki klej nie zaschnie.
4
Dwie połówki kwiatka
Sklej najpierw jedną połówkę kwiatka a następnie drugą. Pracuj wokół jednego kwiatka, który będzie po środku. Dookoła niego powinno zmieścić się 5 kwiatków.
5
instrukcja wykonania bombki z papieru 5
Jak już skończyłeś dwie połówki bombki pora na przygotowanie zawieszki. Potrzebujesz do tego sznurek i ewentualnie jakieś koraliki lub guziki. Aby przygotować zawieszkę przygotuj 3 koraliki i grubszą nitkę lub mulinę. Nawlecz jeden koralik i zawiąż go pośrodku nitki. Teraz nawlecz pozostałe 2 koraliki na obydwie nitki. Za koralikami zrób pętelkę
6
instrukcja wykonania bombki z papieru 6
Weź teraz połówkę bombki i w jej górnej części tam, gdzie stykają się dwa płatki dwóch kwiatków nałóż klej (na zdjęciu widać dokładnie miejsce nałożenia kleju - żółty pasek).
7
Bombka z papieru na choinkę
Nitkę / mulinę przyklej również do dolnej części upewniając się że jest prosto i dokładnie na środku przymocowana. Jak już nitka przyschnie zacznij przyklejać drugą połowę bombki.
8
papierowa bombka na choinkę
Twoja papierowa bombka jest gotowa.
9
bombka na choinkę - zrób to sam
Do zrobienia bombki możesz użyć różnych materiałów - papieru do origami, zwykłego papieru, papieru pakunkowego, starej gazety czy kartek z kolorowego czasopisma. Polecam jednak pokolorowanie jej za pomocą sprayu z brokatem. Będzie wprost niesamowicie wyglądać na choince na Boże Narodzenie.
Strona 1 z 10

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (26)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

KatoliczkaZosia
03.12.2015
Bardzo dziękuję za instrukcję. :) Kocham te bąbki. :)
LucynaBentkowska
04.12.2013
ta bombka to świetny pomysł na nowoczesną choinkę ...moja córka robi je na różne sposoby i wyczarowuje świetne ozdoby...polecam
kaskatarzyna
26.11.2013
Śliczne!!! Zrobiłam już kilka czekają na powieszenie na choince:-)
Ania Talpa
18.11.2013
jak się robi choinki z papieru?
Jutka_92
16.07.2013
Robiłam taką na święta wygląda rewelacyjnie :)
kasiaxd
21.02.2013
one się takie śliczne te bombki .
lola
28.12.2012
Świetny pomysł! Kula wyszła pięknie, łatwo się ją robi. POLECAM
koreczek2001
17.12.2012
super !!!napewno zrobie bardzo ładna :)
lori66534
17.12.2012
Robiłam takie kwiatki i na prawdę bardzo fajna sprawa. znakomita zabawa nie tylko dla osób szukających zajęcia ale także dla dzieci. na prawdę polecam! a efekt jest niesamowity...
agnieszka.szymczak0
13.12.2012
Zrobiłam to z córką i super nam wyszło polecam.