WOŚP, wolontariat, jak zostać wolontariuszem

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?
YvonaYvona - specjalista Tipy.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w przeciągu kilkunastu lat swojej działalności, zakupiła sprzęt medyczny ratujący życie ciężko chorych dzieci i noworodków w całym kraju. Działalność Orkiestry co roku wspierana jest przez tysiące wolontariuszy, którzy wychodzą na ulice miast, by zbierać pieniądze na wytyczony przez Fundację cel. Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić, żeby dołączyć do ich grona:

1
Zgłoś się do lokalnego sztabu Orkiestry, który znajduje się w twoim mieście. Aktualna lista Sztabów dostępna jest pod adresem: http://www.wosp.org.pl/pliki/Files/XVIII_final/lista_sztabow.php
2
Wypełnij otrzymaną w Sztabie ankietę. Pamiętaj, że podpisując się pod nią, zobowiązujesz się przestrzegać Regulaminu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
3
Po dokonaniu formalności, otrzymasz laminowany identyfikator i zapieczętowaną puszkę. Pod żadnym pozorem nie zrywaj z niej plomby.
4
Pamiętaj, że możesz zbierać pieniądze tylko w dniu wyznaczonym przez Fundację na Finał WOŚP.
5
Zbieraj pieniądze tylko w rejonie działania swojego Sztabu. Zbiórka musi być zbiórką uliczną – wolontariuszom nie wolno chodzić z puszkami „po domach".
6
Zadbaj o bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby.
7
Pamiętaj, żeby być zawsze uśmiechniętym i otwartym na ludzi. Swoim zachowaniem dajesz świadectwo o Wielkiej Orkiestrze, spraw by było ono jak najlepsze.
8
Zaplombowaną puszkę kwestarską zobowiązany jesteś oddać w ciągu 48 godzin od zakończenia zbiórki w miejscu wyznaczonym przez Sztab. Dowiesz się wówczas, ile pieniędzy zebrałeś i otrzymasz kupon rozliczeniowy.
?

Wskazówki
Wolontariusze do 16-go roku życia mogą kwestować tylko w towarzystwie osoby pełnoletniej, upoważnionej przez Fundację.

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

poulette
21.08.2012
Hej! dzięki wielkie,że dodałaś ten artykuł w 21.finał WOŚP mam zamiar zgłośić się jako wolontariuszkę :)