Jak rysować komiksy?
MistrzHubertMistrzHubert - specjalista Tipy.pl

Kochasz komiksy, ale nie potrafisz ich rysować? Jeśli chcesz nabyć tę cenną umiejętność, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poniżej tłumaczymy na czym polega rysowanie komiksów.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Zwykła, czysta kartka papieru;
* Zwykły ołówek;
* Cienkopisy;
* Komiksowe hobby.

1
Postać
Najpierw narysuj postać. Wybór masz bardzo wielki. Jeśli tylko posiadasz choć trochę wyobraźni, nie będziesz miał z tym żadnego problemu. Może być to postać z twojej ulubionej bajki z dzieciństwa.
2
Pierwszy komiks
Jeśli masz już postać, zacznij rysować pierwszy komiks. Nie powinien mieć on dymków. Może mieć jednak efekty dźwiękonaśladowcze*. Trzy kadry** powinny wystarczyć.
3
Poprawianie
Jeśli pierwsza część twojego komiksu jest gotowa, rozpocznij jej poprawianie cienkopisami. Najważniejsze elementy popraw najgrubszymi cienkopisami.
4
Wyzwanie - komiks
Teraz, według powyższych porad narysuj cały komiks. Powinien mieć najmniej sześć kadrów, dymki i efekty dźwiękonaśladowcze. Powinien być także poprawiony cienkopisami.
5
* - efekt dźwiękonaśladowczy w komiksie - np. BOOM!, TRACH!, BĘC! itp.
** - kadr w komiksie - tzw. "okienko", w którym narysowana jest scena.
?

Wskazówki
* Prawdziwy spec od komiksów nie rysuje komiksów "na odczep się", w pięć minut. Profesjonalista robi to przynajmniej kwadrans, ale bardzo cierpliwie i starannie.

!

Uwaga!
* Nie przyciskaj cienkopisów do papieru zbyt mocno, zwłaszcza cienkich, ponieważ mogą się wygiąć.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

lolololo
03.06.2013
Świetny poradnik, właśnie to przesądziło o mojej przyszłości. Będę rysował komiksy, i nic już tego nie zmieni.
Nacia
09.04.2013
żal.pl
SADLO
17.04.2012
Profesjonalści poświęcają życie dla komksów. Ja trawie tylko mange i amerykańskie komiksy. Nie wiem jak można rysować jakieś ustrojstwa(chodzi mi o postacie o dziwnych krztałtach) i mówić że to sztuka. :/
ulka
12.01.2012
ja robie komiksy na netowej aplikacji komiksowej dilmah, bez rysowania ani nic, tylko wstawiam postaci i wszystko po kolei i tylko dopisuje;pp i tez wychodzą ekstra,;p
Natka
16.05.2011
głupie
jaja
04.11.2010
cóż za żałośny poradnik, same ogólniki.