stosowanie samoopalacza

Jak przygotować skórę przed samoopalaczem w 10 krokach?

visage - specjalista Tipy.pl
stosowanie samoopalacza
1 z 11
Używanie samoopalacza dla każdego, kto nie ma doświadczenia lub wiedzy w tym temacie, może źle się skończyć. Plamy, smugi, pomarańczowe łokcie i dłonie – to tylko kilka „wpadek”, które mogą nam się przytrafić, jeśli nie przygotujemy się odpowiednio do tego zabiegu. O czym trzeba pamiętać przed zastosowaniem samoopalacza? Jak go nakładać, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt? Tego dowiesz się z tej porady.
1
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 1
Zaplanuj wszystko odpowiednio wcześnie

Samoopalacza nie używa się pod wpływem impulsu. Najpierw zawsze trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Złuszczanie skóry powinno nastąpić dwa dni przed aplikacją samoopalacza. Można do tego użyć szczotki do masażu ciała. Szczotkujemy ciało od pięt, aż po szyję.
2
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 2
Złuszczanie

Dzień przed planowanym nałożeniem samoopalacza, usuwamy martwy naskórek. Jeśli pominiesz ten krok, zamiast pięknej opalenizny uzyskasz serię smug, plam i łuszczących się skórek. Dobrym sposobem na eksfoliację naskórka jest użycie domowego peelingu cukrowego. Zmieszaj ze sobą szklankę brązowego cukru, sok z połówki cytryny, 3/4 szklanki oleju kokosowego i 2 łyżki oliwy z oliwek. Dokładnie wmasowuj peeling w całą skórę. Szczególnie dużo czasu poświęć na usunięcie zrogowaciałego naskórka z kolan, łokci i kostek. Po zakończeniu tej czynności twoja skóra powinna być aksamitnie gładka.
3
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 3
Nawilżanie

Zanim nałożysz samoopalacz, weź prysznic, osusz skórę i wmasuj w łokcie i kolana lekki balsam nawilżający. Te partie ciała zazwyczaj chłoną więcej samoopalacza, niż inne, przez co stają się wyraźnie ciemniejsze. Nie nakładaj balsamu na resztę ciała. Nie będzie on dobrze współpracować z samoopalaczem.
4
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 4
Rękawiczki

Musisz o nich pamiętać, jeśli chcesz skończyć z pomarańczowymi dłońmi. Użyj rękawiczek lateksowych lub winylowych, które sięgają do nadgarstka.
5
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 5
Czas aplikacji

Nie śpiesz się. Samoopalacz nakładaj precyzyjnie i powoli. Najlepiej robić to przy świetle dziennym i przed pełnowymiarowym lustrem.
6
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 6
Ruchy okrężne

Nakładaj samoopalacz małymi partiami, wykonując ruchy okrężne. Nie skacz z jednego obszaru skóry na inny, ale powoli wmasowuj go najpierw w jedną nogę, potem w drugą, następnie w ręce itp. Liczy się dokładność.
7
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 7
Unikaj...

Nie nakładaj samoopalacza na spód stóp i dłoni. To nigdy nie wygląda dobrze. Gdy skończysz smarować nim całe ciało, zdejmij rękawiczki, rozcieńcz samoopalacz odrobiną balsamu i wmasuj w wierzch (!) dłoni.
8
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 8
Mniej znaczy więcej

Jeśli używasz samoopalacza stopniowego, na efekt trzeba będzie czekać przez kilka godzin od aplikacji. Jeśli uznasz, że jest on za słaby, dwa lub trzy dni później możesz nałożyć kolejną warstwę kosmetyku. Lepsze to, niż przesadzenie z jego ilością na początku.
9
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 9
Rozcieranie

Jeśli chcesz usunąć samoopalacz, zastosuj peeling do ciała, który nie ma w składzie olejów. Delikatnie wmasuj go w te partie ciała, które chcesz rozjaśnić, a następnie zbierz resztę peelingu wilgotnym ręcznikiem.
10
przygotowanie skóry przed samoopalaczem - krok 10
Odczekaj

Postaraj się nie kąpać, ani nie brać prysznica przez minimum 10 godzin od nałożenia samoopalacza. Przez cały ten czas noś luźne ubrania i staraj się nie pocić (wysiłek, wysokie temperatury). Jeśli zastosujesz się do wszystkich wymienionych w tej poradzie wskazówek, już na następny dzień będziesz cieszyć się piękną, wyglądającą jak muśnięta słońcem opalenizną.
Strona 1 z 11

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie