domowy odświeżacz tkanin w sprayu

Jak zrobić odświeżacz do tkanin w sprayu?
AdelaAdela - specjalista Tipy.pl

Zatęchłe pranie, nieprzyjemnie pachnąca tapicerka, będący po przejściach dywan – jest wiele sytuacji, w których przydaje się odświeżacz do tkanin. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zrobienie go samodzielnie. Potrzebujesz do tego zaledwie trzech składników. Prosty przepis znajdziesz w dalszej części porady.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
1 1/2 szklanki ciepłej wody (może być z kranu), 1 łyżka sody oczyszczonej, 2 łyżki dowolnego płynu do płukania tkanin

1
Do butelki z atomizerem wlej 1 1/2 szklanki ciepłej wody (może być z kranu). Dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej i 2 łyżki płynu do płukania tkanin (wybierz taki, którego zapach najbardziej ci odpowiada).
2
Zakręć butelkę i porządnie wstrząśnij jej zawartość. Spryskuj preparatem tkaniny, które wymagają odświeżenia. Spray dodatkowo zmiękczy je.
3
Ten odświeżacz pachnie wspaniale i usunie wszelki nieprzyjemny zapach z ubrań, zasłon, tapicerki, czy dywanów. Jeśli chcesz, by twój dom pachniał świeżością, używaj go raz w tygodniu. Pamiętaj, by zawsze najpierw dobrze wstrząsnąć butelką.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kinia
21.11.2016
Nie próbujcie tego!!! Po pierwsze, to zatyka się spryskiwacz, po drugie, zostały białe kropki od sody na czarnym materiale. Masakra