zając

Jak zrobić domowy środek odstraszający zające?

AlexisAlexis - specjalista Tipy.pl
Każdy właściciel ogrodu lub działki wie jak niemile widzianym gościem są na niej zające. Niestety większość sposobów mających na celu odstraszenie tych zwierząt jest dla nich szkodliwa. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie domowego środka odstraszającego zające. Jest on w 100% naturalny, dzięki czemu nie zaszkodzi ani zwierzętom, ani tobie. Nie muszę chyba dodawać, że jest bardzo skuteczny.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
3,8 litra wody, 5 ząbków czosnku przepuszczonych przez praskę, 1 łyżka mydła lub płynu do mycia naczyń (najlepiej organicznego), 1 łyżeczka kruszonej czerwonej papryki, butelka z atomizerem

1
Zmieszaj wszystkie składniki w plastikowym kanistrze. Pozostaw je na jeden dzień w słonecznym miejscu, żeby składniki połączyły się ze sobą.
2
Przelej środek do butelki z atomizerem. Spryskaj nim miejsca, w których zające mogą przedostać się do ogrodu oraz rośliny, które chcesz ochronić. Nie martw się, preparat im nie zaszkodzi.
3
Preparat możesz też przygotować w mniejszej ilości. Pamiętaj, by odpowiednio zmodyfikować proporcje poszczególnych składników.

Powiązane porady

sposób na osy
zabezpieczenie przed ptakami
sarny

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie