róże

Jakie kwiaty do doniczek na zewnątrz?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Wiosna to najlepszy czas na sadzenie kwiatów w skrzynkach i na rabatach. Podpowiadamy, jak urządzić mały kwitnący raj na balkonie, działce, w ogródku, by cieszył oczy pięknymi kolorami i dawał wytchnienie. Dla wszystkich zapominalskich pomysł na różany zakątek. Róże kupowane w doniczkach można przesadzać bowiem aż do jesieni.
1
Różany zakątek

Kompozycja rozmaitych odmian róż to strzał w dziesiątkę. Pnące obrosną szybko pergole i płotki. Krzaczki rabatowych dobrze jest umieścić w towarzystwie bylin, np. floksów czy bodziszka, które ładnie zagęszczą rabaty.

Nie martw się, że czas sadzenia róż minął. Kupowane w doniczkach można przesadzać do gruntu przez cały sezon wegetacyjny (czyli do jesieni).

Warstwa drenażu (kamyków, keramzytu) na dnie donic i skrzynek jest niezbędna. Umożliwi odpływ nadmiaru wody i lepsze dotlenienie korzeni.
2
Zaplanuj każdy szczegół

Nie kupuj roślin pochopnie. Najpierw zapytaj w sklepie o ich wymagania i dobieraj pod kątem warunków, jakie będą miały w twoim ogródku.

Nowe rośliny sadź obok tych, które znasz. Jeśli okaże się, że te pierwsze nie rosną u ciebie tak bujnie, jak oczekiwałaś, stare odmiany pozwolą zamaskować mało efektowne miejsca.

Z tego samego powodu mieszaj rośliny kwitnące w różnych porach lata. Dzięki temu rabaty ani przez moment nie będą pozbawione kolorów.

Dobieraj rośliny o różnej wysokości, pokroju i fakturze. Będą się pięknie uzupełniać i przyciągać wzrok grą kolorów i cieni.
3
Kwitną od czerwca do października

Drobną (30 cm) nemezję wystarczy podlewać i usuwać wokół niej chwasty.
Pelargonii nie zaszkodzi słońce przez cały dzień. Jest odporna na choroby.
Wilec jest pnączem na niepogodę, bo chętniej otwiera kwiaty w pochmurne dni.

Budleja to krzew o pięknie pachnących kwiatach. Zwabi tym do nas motyle!
Werbena ma zwisające pędy, więc pięknie wygląda w skrzynce. Nie znosi suszy.

Powojnik szybko rośnie, a jego kwiaty osiągają nawet 15 cm średnicy.
Pomidory potrzebują specjalnego podłoża do warzyw, bogatego w minerały. Dzięki temu będą bujnie owocować.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie