grzybica jamy ustnej u dzieci

Jak leczyć grzybicę jamy ustnej u dzieci?
ZdrowieZdrowie - specjalista Tipy.pl

Grzybice wywołane są przez Candida albicans. Grzybica jamy ustnej u dzieci charakteryzuje się białymi plamkami lub owrzodzeniami w jamie ustnej. Najczęściej na grzybicę jamy ustnej chorują niemowlęta, rzadziej zdarza się ona u starszych dzieci i młodzieży. Wystąpienie grzybicy jamy ustnej może być spowodowane obniżoną odpornością organizmu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak radzić sobie z grzybicą jamy ustnej u dzieci.
1
Rozpuść 10 kropli ekstraktu z nasion grejpfruta w około 30 ml wody.
Jeżeli grzybica wystąpiła u niemowlęcia karmionego piersią trzeba leczyć matkę i dziecko. Rozcieńczony ekstrakt można pić po kilka łyżeczek dziennie.
2
Przygotowanym roztworem smaruj butelki, zabawki i sutki przed karmieniem, by zabić grzyby znajdujące się na ich powierzchni.
3
Matki karmiące powinny przecierać piersi nierozcieńczonym wyciągiem z nasion grejpfruta po każdym karmieniu. Ponadto przed karmieniem tym samym wyciągiem należy przetrzeć buzię dziecka.
Jeżeli w buzi dziecka występuje owrzodzenie przecieraj je ekstraktem, co godzinę.
4
Jeżeli grzybica występuje w miejscu uciskania przez pieluszkę przetrzyj to miejsce ekstraktem z nasion grejpfruta i pozostaw dziecko bez pieluszki aż do wsiąknięcia ekstraktu.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Mama
28.08.2013
pierdzielic jakieś nasiona, najlepszy i najstarszy sposób na pleśniawki u dziecka to jego wlasny mocz.. siusia w pieluszke i tym smarujemy pleśniawki, 2-3 dni i spokoj na zawsze