spacer z psem

Bezpieczny spacer z psem - o czym pamiętać?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Gdy dni stają się coraz cieplejsze, ty i twój czworonożny przyjaciel więcej czasu spędzacie na wspólnych wędrówkach. Spraw, by były one nie tylko udane, ale także bezpieczne dla was obojga. Zaginięcie lub zranienie – oto, co zazwyczaj grozi twojemu podopiecznemu na dalszych i bliższych spacerach. Nie bez znaczenia jest też jego komfort, na który wpływa także... smycz.
1
Wybierz odpowiednią smycz

Większość zdrowych, dorosłych psiaków dobrze poczuje się na smyczy – taśmie, z doszytymi kilkoma zaczepami. Można dowolnie regulować jej długość, zapinając na nich karabińczyk, wykańczający smycz.

Dużo swobody gwarantuje też smycz automatyczna, ale – uwaga! Takie rozwiązanie jest polecane przede wszystkim dla tych pupili, którzy są nauczeni reagowania na komendy, a hamulec w smyczy będzie tylko dodatkowym zabezpieczeniem przed samodzielnym oddalaniem się zwierzaka.
2
Ułatw odnalezienie zagubionego zwierzęcia

Najlepiej jest go zaczipować. Maleńki procesor weterynarz umieszcza pod skórą zwierzęcia. Na takim nośniku są zakodowane dane, pomagające ustalić właściciela zguby. Możesz także wodoodpornym flamastrem napisać na obroży psiaka swój numer telefonu lub przymocować do niej etui z wsuniętą karteczką (z twoimi danymi).
3
Niewielkie zranienia możesz opatrzyć sama

Najpierw wytnij sierść wokół rany, następnie przemyj to miejsce wodą utlenioną, a brzegi zranienia zdezynfekuj spirytusem. Powtarzaj 2-3 razy dziennie. Uwaga! Głębokie zranienia oraz rany, w których zaczęła pojawiać się ropa, wymagają konsultacji z weterynarzem.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie