duża rodzina

Do czego uprawnia Karta Dużej Rodziny?

szyszunia - specjalista Tipy.pl
duża rodzina
1 z 8
Karta Dużej Rodziny to dokument uprawniający do wielu zniżek. Mogą ją uzyskać wszyscy członkowie rodziny, w której jest przynajmniej trójka niepełnoletnich dzieci. Miejsca, w których przysługują wspomniane zniżki, powinny być oznakowane logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Aby skorzystać z upustu, należy okazać kartę. Mniej zapłacimy m.in.:
1
dzieci w pociągu
W pociągach.

Rodzicom oraz dzieciom przysługuje 37 proc. zniżki na bilety jednorazowe, a także 49 proc. zniżki na bilety miesięczne.
2
paszporty
Za paszporty.

Dla dzieci posiadających Kartę Dużej Rodziny opłaty paszportowe są niższe o 75 proc. Ich rodzice, a także ich małżonkowie zapłacą za wyrobienie paszportu 50 proc. zwykłej ceny.
3
rodzina w biurze
Za opłaty skarbowe.

Pobierane przy wydawaniu odpisów aktów stanu cywilnego. Jeśli odpisy te będą potrzebne przy staraniu się o kartę, zniżka wyniesie 100 proc., co oznacza, że akty takie zostaną nam wydane bezpłatnie.
4
rodzina w sklepie
W niektórych supermarketach.

W supermarketach Carrefour Polska – 10 proc. na całość zakupów we wszystkie dni tygodnia w postaci e-kuponu na okaziciela, przy dokonaniu w sklepie jednorazowo zakupów za minimum 50 zł. Z kolei w sklepach działających pod marką „Delikatesy Alma” otrzymamy 5 proc. zniżki na całość asortymentu, z wyjątkiem wyrobów tytoniowych i alkoholowych.
5
muzeum
W muzeach.

Placówki państwowe oferują od 20 do nawet 100 proc. zniżki na bilety. W niektórych muzeach (np. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, Zamek Książ) za bilet wstępu posiadacze karty zapłacą symboliczną złotówkę.
6
rodzina w parku
W Parkach narodowych.

Rodziny wielodzietne po okazaniu karty mogą bezpłatnie wchodzić na teren wszystkich parków narodowych.
7
rozmowa przez telefon
Za abonament telefoniczny.

W Play na przykład za abonament Formuła Rodzina 4.0+ (dla trzech telefonów) obejmujący m.in. nielimitowane połączenia na telefony stacjonarne zapłacimy tylko 114,99 zł.
Strona 1 z 8

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

matka
24.08.2015
Szkoda że to nie wszystko tak wygląda,moja wielodzietna nie może skorzystać np. z 50% biletów ponieważ mieszkamy w małym miasteczku gdzie mamy komunikacje miejską ale nasza gmina nie honoruje takiej ulgi do przejazdów komunikacji poza tym nie mogę zrobić tańszych zakupów w sklepach zadeklarowanych kartę dużej rodziny w większym mieście w pobliżu bo mam ogólnopolską a nie z danego miasta owszem mogę skorzystać np.w sklepie jubilerskim Kruk tylko jak i poco skoro tego nie potrzebuję i nie ma za co więc lipa:(
thor666
24.08.2015
czyli kolejny debilny pomysł,nie wiem do czego mojej rodzinie może się przydać taka karta,takie zniżki co oferują,to mogą sobie wsadzić,no i jeszcze kupa załatwiania papierów,jak to w polsce,żenada,napewno się nie poniżę aby się o coś takiego starać,bo chyba tylko o to w tym chodzi,pozdrawiam,rodzic trójki dzieci
soban
24.08.2015
A za podręczniki 100% ok 900 zł na dziecko a mam czwórkę.