Wigilia - ubieranie choinki

Jakie są przesądy związane z Wigilią?

MeggMegg - specjalista Tipy.pl
Wigilia - ubieranie choinki
1 z 11
Co zrobić, aby kolejny rok obfitował w pieniądze, szczęście i uśmiech? Istnieje kilka wskazówek i porad które jeśli będziemy przestrzegać spełnią większość naszych wigilijnych życzeń. Poniżej przedstawiam stare przesądy i wierzenia wigilijne, które od wielu lat przekazywane są z pokolenia na pokolenie.
1
przesądy wigilijne - krok 1
Cały dzień od samego rana musimy być uśmiechnięci i życzliwi dla innych. Zarówno nasz uśmiech jak i dobre stosunki z rodziną nie znikną przez cały kolejny rok.
2
przesądy wigilijne - krok 2
Nie szyjmy, nie naprawiajmy nic ponieważ kolejny rok upłynie nam na ciągłych poprawkach i naprawianiu wszystkiego.
3
przesądy wigilijne - krok 3
Należy zjeść wszystkie wigilijne potrawy - jeśli nie należy je przynajmniej spróbować. W ten sposób w następnym roku niczego nam nie zabraknie.
4
przesądy wigilijne - krok 4
Musimy zadbać aby w Dzień Wigilii się nie przeziębić ani nie rozchorować. Musimy bardzo uważać na swoje zdrowie ponieważ w przeciwnym wypadku będziemy chorować cały kolejny rok.
5
przesądy wigilijne - krok 5
Musimy maksymalnie ograniczyć tego dnia stres. Nie należy krzyczeć, złościć się ani płakać. Jeśli nie będziemy przestrzegać tego zalecenia w następnym roku będziemy ciągle zdenerwowani i nieszczęśliwi.
6
przesądy wigilijne - krok 6
Pod talerz wigilijny należy wsunąć monetę. Zagwarantuje ona nam pomyślność finansową. Aby pieniądze się nas lepiej trzymały powinniśmy schować ususzoną łuskę z wigilijnego karpia do portfela i trzymać ją przez cały rok.
7
przesądy wigilijne - krok 7
Nie należy w dzień wigilijny nikomu nic pożyczać. Jeśli tak się stanie, osoba której wyświadczymy tą usługę będzie cierpiała przez cały rok niedostatek.
8
przesądy wigilijne - krok 8
Jeżeli w dzień Wigilijny pierwszy przekroczy próg naszego domostwa mężczyzna, wszyscy domownicy będą cieszyć sie szczęściem cały rok. Przekroczenie progu przez kobietę wróży pecha.
9
kolacja wigilijna
W czasie wieczerzy wigilijnej nie należy za dużo dużo mówić a tym bardziej przerywać innym. W przeciwnym razie będziemy bardzo kłótliwi oraz skorzy do wyjawiania cudzych sekretów.
10
wieczerza wigilijna
Liczba uczestników wieczerzy wigilijnej powinna być parzysta. W przeciwnym razie może spotkać domowników pech. Dawno temu, aby ustrzec się nieszczęściu zapraszano osobę bezdomną do wspólnej Wigilii aby liczba osób się zgadzała.
?

Wskazówki
* Pamiętajmy - Cały dzień wigilijny powinniśmy spędzić w taki sposób jak życzymy sobie spędzić cały kolejny rok.

Strona 1 z 11

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (45)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Diabolos
22.12.2014
Jak ludzie mogli sobie pozwolić załadować taki syf do głów. Nie rozumie w ogóle jak można w coś takiego wierzyć i sobie w ten sposób ograniczać życie. Ja raczej nie jestem człowiekiem przesądnym i w takie bujdy nie wierze.
maja
22.12.2014
Haha. Przesądy w Wigilię Święta Bożego Narodzenia, czyli artykuł dla pogan obchodzących COŚ. Bo normalny wierzący, praktykujący chrześcijanin, nie jest przesądny. A więc czytajcie niewierzący, ale zaraz po co Wam nasze Święta? Nie ma żadnego boga poza Bogiem objawionym w Jezusie Chrystusie. Amen
Artur
22.12.2014
Takich głupot to nawet wstydziłbym się umieszczać w sieci.
gabusia57
22.12.2014
Wigilia zazwyczaj oznacza przeddzień jakiegoś innego dnia -np.święta. W tym przypadku jest to Wigilia Bożego Narodzenia. Sama nazwa wskazuje jakie to jest święto. BOŻE NARODZENIE. Wiadomo że to jest umowna data narodzin Pana Jezusa, niemniej jednak jest to święto Boże !!!! W te dni najważniejszy jest Pan Jezus a nie jakieś głupi przesądy i zabobony. I pomyśleć że Polacy podobno w 96 % to katolicy !!!!
Margarita
22.12.2014
Niby po co piszecie takie glupie rady? Pozniej przeczyta je statystyczny katol, dostosuje sie do nich, zrujnuje rodzinie wigilie i bedzie mial grzech !! Katole wierza we wszystko tylko nie w boga!! Co za kraj, co za ludzie, odbiera ochote na odwiedzanie ich. Jak juz umra te dwa pokolonie bogobojne to wroce do tego zepustego kraju ;)
POKÓJ Z WAMI
22.12.2014
A ja tu napiszę do wszystkich pajaców z Pajacowa i zewsząd innąd...Niektórzy zawsze znajdą czas, miejsce i sposobność, aby pluć jadem i zarażać swym złym humorem i nastawieniem innych, a tak na prawdę nie jest aż tak ważne, czy Dziadek Mróz, Mikołaj, Santa Claus, Aniołek, Jezusek, czy Gwiazdor, czy jeszcze ktoś inny. Ważna jest idea. Istotne, by przez cały rok starać się zasłużyć na ten szczególny czas, dzień, na ten prezent, jeśli się go otrzyma. czas Świąt to czas, kiedy warto zapomnieć o niesnaskach, złościach i wszelkich negatywnych uczuciach, by poczuć "to coś". Nawet mój 4-letni syn oczekuje aniołka, a widząc skarpetę koloru czerwonego mówi o kominku i Mikołaju, który w innych domach gdzieś tam wpada przez komin i jest uciecha. Ważna jest ta radość, którą przy okazji Świąt możemy odnaleźć, a nawet uśmiech od właściwej osoby, czy miły prosty gest potrafią nam jej dostarczyć...
Więc cieszmy się i radujmy, że mamy w roku/życiu jakiś cel, do którego można dążyć...
Wesołych Świąt wszystkich i wszystkim...
ola
22.12.2014
Ja co roku przed południem w wigilię odwiedzam moich rodziców i aby tradycji stało się zadość wypijamy "po jednym" na "szczodry dzień". Od razu humor lepszy i robota lepiej idzie... :)
FACET
22.12.2014
Dziewiąte wymyślił jakiś parszywy szowinista. Nie gadzam się!!!
Cynik
22.12.2014
Nie ma to jak połączyć jedne zabobony z drugimi :)
lamek
22.12.2014
dla mnie jest to zwykły dzień ,jem to co lubię więc olewam przesądy