trzydzieste urodziny

Depresja w urodziny - jak jej uniknąć?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Wszystkiego najlepszego, sto lat, pomyślności. W dniu urodzin słyszysz te słowa wiele razy. Dostajesz sms-y, maile, odbierasz telefony, ale… Irytuje cię to, bo sama najchętniej zapomniałabyś o swoich latach. Zamiast świętować, usunęłabyś tę datę z kalendarza? Mijający czas można oswoić…Przestań liczyć kolejne siwe włosy czy zmarszczki i chwytaj dzień!
1
Warto zadać sobie pytanie: Dlaczego?!

Jeśli tylko dlatego, że nie przepadasz za hucznym obchodzeniem urodzin, twój stres jest zrozumiały. Masz pełne prawo spędzać ten dzień tak, jak chcesz, bez żadnych gości, tortu i prezentów. Poinformuj o tym swoich bliskich, przyjaciół, znajomych w pracy. To równie proste, jak usunięcie daty urodzin z facebookowego profilu.

Jednak jeśli za twoją niechęcią do świętowania stoi żal i lęk z powodu mijającego czasu, powinnaś sobie to dobrze przemyśleć. Wiadomo, że kobiety przywiązują większą wagę do swojej metryki niż mężczyźni, jednak nie należy popadać w przesadę.
2
Nie licz godzin, lat i… siwych włosów

Budowanie własnego poczucia wartości na wyglądzie to poważny błąd! Wszyscy podlegamy tym samym prawom i wszyscy się starzejemy. Warto zatem cieszyć się każdą chwilą spędzaną w otoczeniu rodziny i przyjaznych sobie ludzi.

Pomyśl o tym, że inni szanują cię i kochają wcale nie za to, że masz mało zmarszczek, ale za to, jakim jesteś człowiekiem. Dla nich bardziej liczy się to, że masz wciąż ten sam wdzięk niż to, że przybyło ci kilka siwych włosów.
3
Carpe diem!

W każdym wieku można czerpać radość z życia. Przed tobą jeszcze wiele pięknych dni i mnóstwo możliwości. Jeśli trudno ci samej to dostrzec, porozmawiaj o swoich lękach z kimś bardziej doświadczonym, poszukaj zrozumienia i wsparcia u innych kobiet w podobnym wieku. Rozejrzyj się za ciekawym kursem, warsztatami. Czasu nie cofniesz, ale każdy dzień możesz uczynić barwnym i niezapomnianym.

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie