odpoczynek na urlopie

Jak odpocząć na urlopie?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Planujesz urlop, ale zamiast się nim cieszyć, stajesz się kłębkiem nerwów. Dzieci, im starsze, tym mają więcej wymagań. Mąż znów kręci nosem na podróż w to samo miejsce. A Ty po prostu chcesz odpocząć. Tak niewiele, i tak wiele zarazem… Myśląc o odpoczynku, pokuś się o trochę egoizmu. Pomyśl, jak naładować się dobrą energią; potem wszyscy na tym skorzystają.
1
Nieco inaczej

Udany urlop to taki, który wytrąca nas z utartych schematów. Brzmi jak banał, ale nie do końca tak jest. Nie wystarczy zmiana otoczenia. Jeśli każdy dzień zaczynać będziesz jak zawsze od sprawdzenia poczty e-mail lub przygotowania śniadania dla całej rodziny, Twój organizm nie poczuje, że coś się zmieniło. Może lepiej poszukać oferty bez dostępu do internetu, z wyżywieniem?
2
Rób to, co lubisz

Zapytaj samą siebie, w jaki sposób najlepiej odpoczniesz? Nie myśl, że trzeba nurkować, zobaczyć słynne zabytki i jadać owoce morza. Urlop to nie konkurs, choć tak się niektórym wydaje. Podoba Ci się spanie do południa, leżak, książka, wiejski chleb? Nie daj sobie wmówić, że przy takich wymaganiach można nie ruszać się z domu. Inne powietrze i krajobrazy zmuszają nasz mózg do wyjścia z utartych torów.
3
Walcz o swoje

Na urlop zwykle wybierasz się w większym gronie? Nie daj się zdominować i nie pozwól na zepchnięcie Twoich potrzeb na margines. Wakacyjna oferta jest tak bogata, że bez trudu znajdziesz miejsce, gdzie każdy zrealizuje swoje marzenia. Kieruj się realnymi wymaganiami, a nie tym, że dany kierunek jest modny.
4
Dobry podział

Jeśli w rodzinie trudno o kompromis, nie musicie jechać razem. Mąż z synem chcą oddawać się górskim sportom, a Tobie z córką od dawna marzy się pobyt w SPA? Nie załamuj rąk nad rozpadem więzi. Czasem warto wyjechać w przeciwnych kierunkach, zaspokoić pragnienia i zatęsknić za sobą.
5
Gdzie wyjeżdżamy, aby odpocząć?

Polacy w 2014 r. najczęściej wypoczywali w kraju. Wedle badań CBOS-u było to 46% ogółu, a 87% podróżujących w celach wypoczynkowych. Za granicą wypoczywało 18% Polaków, co stanowi jedną trzecią wszystkich osób wyjeżdżających na wakacje.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie