zdrowe życie

Jak żyć zdrowo?

szyszunia - specjalista Tipy.pl
zdrowe życie
1 z 7
Zastanawiasz się czasem, czemu jesteś ciągle zmęczona? A może wygląd skóry odbiega od Twoich oczekiwań? Czy wiesz, jak zdrowo żyć? Żeby ludzki organizm prawidłowo funkcjonował, musi mieć ku temu odpowiednie warunki. Ale jak je zapewnić? Na pewno nie doraźnym wsparciem. Trzeba mu pomagać na co dzień!
1
rodzinne śniadanie
Plan dnia

Już rano musisz mieć plan działania! Warto wstać chwilę wcześniej, żeby zdążyć zjeść śniadanie, łatwiej będzie sprostać codziennym obowiązkom.

Obiadu nie jedz w przypadkowych miejscach, lepiej zabierz z domu sałatkę. Staraj się codziennie pobyć chociaż pół godziny na świeżym powietrzu.
2
rodzinny spacer
Spacer

W weekend zabierz rodzinę na spacer. Nawet jeśli jest mroźno, ubierzcie się ciepło i bawcie się. Zmniejszycie szanse zachorowania na grypę!
3
dieta
Dieta

Na śniadanie wybieraj węglowodany. Trzy razy w tygodniu mięso zastąp rybą morską, kiedy to możliwe sięgaj po zielone warzywa. Pij soki!
4
ruch
Ruch

Znajdź taką formę, która sprawi Ci prawdziwą przyjemność: basen, siłownia, aerobik, pilates, a może zumba? Jest z czego wybierać!
5
wizyta u lekarza
Kontrolnie do lekarza

Raz w roku znajdź czas na badania kontrolne. Poszukaj pakietów takich badań. O niczym nie zapomnisz i przychodnia pomoże zgrać terminy.
6
sen
Sen

Dorosły człowiek potrzebuje 7 godzin snu na dobę. Staraj się kłaść przed północą w dobrze zaciemnionym i chłodnym pomieszczeniu.
Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie