pieniądze na wakacje

Jak zorganizować tanie wakacje?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Wypoczynek przed sezonem lub po nim może nas kosztować nawet o 500 zł taniej. Musimy tylko mądrze go zaplanować i korzystać z należnych nam zniżek. Jeśli zrobimy to z głową, będziemy się na wakacjach bawić równie dobrze. Zaoszczędzoną w ten sposób sumę przeznaczymy np. na dodatkowe atrakcje podczas wyjazdu.
1
Weź pasażera

Gdy wybieramy się na urlop samochodem, obniżymy koszty dojazdu, zabierając pasażera. Również my możemy pojechać jako pasażer. Taką możliwość zapewnia tzw. carpooling, czyli umawianie się na wspólną podróż.
2
Podróżuj ze zniżką

Każdy, kto ukończył 60 lat, może kupić bilet z 30% zniżką na przejazdy pociągami PKP Intercity wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie. Aby potwierdzić swoje uprawnienia do zniżki, wystarczy podczas kontroli biletów pokazać konduktorowi dowód osobisty.
3
Kup z wyprzedzeniem

W sezonie urlopowym przewoźnicy oferują wiele ulg. Aby ich nie przegapić, warto pytać o nie nawet kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Oferta PKP Intercity „Wcześniej Taniej” zapewnia 30%, 20% lub 10% zniżkę pasażerom kupującym bilety z wyprzedzeniem na połączenia krajowe.
4
Pomyśl o rowerach

Tanim sposobem na spędzenie urlopu może być zwiedzanie kraju lub tylko wybranej okolicy na rowerze. Zabierzmy go ze sobą na urlop albo wypożyczmy na miejscu.

Zaoszczędzimy sporo pieniędzy, rezygnując z wycieczek po okolicy własnym autem, autobusem czy pociągiem. Poprawimy też kondycję, spędzając dużo czasu w ruchu na świeżym powietrzu. Wycieczki rowerowe to dobry pomysł także na weekendy.
5
Wybierz się do sanatorium

Dobrym pomysłem na wypoczynek jest wyjazd do uzdrowiska. Liczne sanatoria oferują wczasy połączone z zabiegami leczniczymi lub rehabilitacją. Poza sezonem możemy odpocząć i poprawić kondycję już od 1300 zł za turnus. W sezonie za taki sam turnus zapłacilibyśmy o 300-400 zł więcej.

W cenę wliczone są niektóre zabiegi. Można wybrać kąpiele w wodach mineralnych, masaże, krioterapię, korzystać z basenów i sauny. W sanatoriach organizowane są też wycieczki i wieczorki taneczne.
6
Jedź przed sezonem lub po nim

Aby urlop nas nie zrujnował, wybierzmy się na wypoczynek przed sezonem lub po nim. Takie wczasy mogą nas kosztować nawet o 40% taniej. Sprawdźmy oferty biur podróży.
7
Korzystaj z luksusu

Jeśli decydujemy się na wyjazd za granicę z biurem podróży, rozważmy opcję all inclusive, czyli wszystko w cenie. Pozornie taka oferta jest droższa, ale gdy podliczymy wszystkie koszty, możemy na niej zyskać nawet 100 zł za osobę. Nie będziemy bowiem musieli za nic dodatkowo płacić.

W cenę wliczone są opłaty za leżaki i ręczniki na plaży, czy napoje serwowane podczas posiłków. W większości kurortów bez dodatkowych opłat możemy też zamawiać drinki i lody, np. przy basenach.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Roma
17.08.2020
Niedrogi nocleg to połowa sukcesu. W Krakowie trafiłam na hotel i jak na wysoki standard miał naprawdę przystępne ceny. ;)
Marta
26.12.2019
Ja mam kilka zasad - wybieram first minute i korzystam ze wszystkich zniżek i gwarancji. Jedziemy całą rodziną, za dzieci wychodzi taniej. Wybieramy biura z dużą ilością gratisów, które często w hotelach organizują animacje dla dzieci za darmo. No i wybieramy tańsze kierunki.
dziubas
27.07.2015
Dokładnie tak samo jest z ofertami biur podróży, warto już w grudniu pomyśleć o wczasach latem bo zawsze można coś zaoszczędzić. Czasami w sezonie też puszczają promocje jak na przykład "I... taki hit" i wtedy naprawdę oferty są atrakcyjne. Dla spóźnialski to oczywiście lasty :)