gołębie w ogrodzie

Jak odstraszyć gołębie, komary, osy i szerszenie?

szyszunia - specjalista Tipy.pl
gołębie w ogrodzie
1 z 4
Nieproszeni goście w postaci plagi owadów lub natrętnego ptactwa mogą uprzykrzyć nam nawet najmilej spędzany urlop. Na szczęście istnieją niezawodne sposoby. Większość z tych środków bez problemu znajdziesz u siebie w domu. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, a żaden z wymienionych bywalców naszych ogrodów, balkonów i parapetów nie będzie już przeszkadzał w wakacyjnym wypoczynku.
1
gołąb
Migoczące płyty CD na gołębie

Zastosuj kilka metod naraz. Na balkonie ustaw zwykły łazienkowy odświeżacz powietrza, połóż kulki naftaliny w kątach i rozwieś płyty CD tak, by odbijały światło.
2
komar
Płyn do płukania ust na komary

Komary nie lubią intensywnych zapachów. Do spryskiwacza wlej intensywnie miętowy płyn do płukania ust i spryskaj nim rośliny, balkon i framugi.
3
osa
Sok owocowy na osy i szerszenie

Zrób pułapkę na osy i szerszenie. Do wąskiej butelki wlej sfermentowany sok owocowy lub wino owocowe i zalej spirytusem. Postaw w okolicach okna.

Najlepszym rozwiązaniem na owady jest moskitiera. Możesz ją delikatnie spryskać wodą z miętą lub cytryną.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (12)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

takijanek
27.07.2015
Z tymi wiatrówkami to chyba jakiś żart? Co można to można, niedługo do ludzi zaczniecie strzelać. Nie lepiej poszukać czegoś rzeczywiście skutecznego i w rozsądnej cenie? Weźmy np. taką specjalną siatkę na balkon, można ją dowolnie dopasować jeżeli chodzi o wymiary. Jest też wiele innych sposobów na gołębie, wystarczy poszukać ...
hahhaa
16.07.2015
@ zwyrol - opowiadasz kompletne bzdury. Gołębie przylatują nie tylko w poszukiwaniu schronienia ale miejsc do których nie mają dostępu koty (dlatego wybierają balkony a nie drzewa). Poza tym to so jest w miastach to są gołębie skalne, w swoich niewielkich móżdżkach mają zakodowane poszukiwanie półek i szczelin skalnych na schronienie, w miastach szukają tego co im najbardziej ich naturalne warunki przypomina. Sorry, ale twoje metody to jakaś wyssana z brudnego palca teoria postrzelonych zielonych aktywistów, bez jakiegokolwiek związku z faktami. Strzelanie do gołębii praktykuje się w wielu krajach, tylko w Polsce jest to gatunek chroniony i nie wolno (sic!). A jeśli chodzi o legalne i praktyczne metody odstraszania gołębii to są do kupienia specjalne kolce i spirale. Jeśli ktoś ma loggię może założyć siatkę.

Natomiast co ja osobiście mam przeciwko strzelaniu do gołębii w miastach - wiatrówka jest celna na stosunkowo krótkim dystansie, ale wystrzelony ołów potrafi lecieć kilkaset metrów. Samego gołębia śrut może przewiercić na wylot, więc nawet jeśli się skubańca trafi nie ma żadnej kontroli nad tym co się stanie ze śruciną w dalszej fazie lotu. Może trafić człowieka lub inne zwierzę, np czyjegoś psa. Dlatego pomijając kwestie prawne strzelanie z wiatrówki w mieście do czegkolwiek, w czym śrut się nie zatrzyma to kiepski i potencjalnie niebezpieczny pomysł. ale zdecydowanie nie z powodów o jakich piszesz i na jakie się oburzasz. Gołębie roznoszą choróbska, jest ich zwyczajnie za dużo i są mega natrętne, bardzo trudno je odstraszyć i odstrzał byłby rozsądną metodą kontroli ich populacji, gdyby oczywiście był legalny i prowadzony w sposób bezpieczny.
zwyrol
16.07.2015
Tych z wiatrówkami to bym wystrzelał, zwykłe buractwo. na buractwo najlepiej cos krzyknąć na podwórku, od razu łeb wychyla i bach . -- Na gołębie najlepszym sposobem to nie dawać nic jeść i czyścic po sobie jak się je na balkonie. Na owady to tylo moskitiera, nic innego nie działa. A pułapka z butelki to parodia. To tak jakby się przed gołębiami bronic rzucając chleb na siatkę, a póxniej ta siatką łapać gołębie. To ma odstraszac a nie wabić redaktorzyno .
zxc
16.07.2015
Ja mam wiatrówkę. Gwintowana lufa, więc dobrze niesie. Jak wyceluję przez drzwi na balkon z odległości 3 metrów z pokoju, to gołąb taki potem do końca życia (czyli już tylko minutę) żałuje że nasrał mi na balkon.
KTG
16.07.2015
amatorak - moczysz chleb w denaturacie - podpalasz - płomienia nie widać - kilka gołębi sobie zjara dzioby - inne już nie podlecą
Iwona
16.07.2015
wystarczy na balkonie posadzić lalkę minimum 45 cm... :)
kris
16.07.2015
jacy "redaktorzy" takie artykuły - kupa i żenada
erbn
16.07.2015
Ja mam jeden sprawdzony sposób. I to jak najbardziej naturalny - KOT :D
franek
16.07.2015
Na gołębie najlepszy jest korkowiec. Jeden strzał o 4:30 nad ranem w gołębia i przez rok jest spokój.
;ilgukt
16.07.2015
Migoczące płyty CD najlepsze są również jako antyradar.