sprzątanie kuchni

Jak pozbyć się insektów z domu?

szyszunia - specjalista Tipy.pl
sprzątanie kuchni
1 z 6
Rybiki, mole spożywcze, mrówki faraona, muchy. Te i inne insekty, najczęściej zadomawiające się w kuchni lub w łazience potrafią naprawdę uprzykrzyć nam życie. Na szczęście istnieje sporo naturalnych sposobów na ich zwalczanie. Jako że kuchnia to ulubione miejsce szkodników, raz na jakiś czas porządnie przetrzyj meble kuchenne wodą z octem. A oto kilka niezawodnych metod walki z tymi nieproszonymi gośćmi.
1
liście laurowe
Liście laurowe na mole spożywcze

Jeśli znalazłaś w swoich szafkach mole, zacznij od gruntownych porządków. Wyrzuć wszystkie otwarte produkty sypkie (także herbaty i zioła), przetrzyj wnętrza wodą z octem, a w szufladach i szafkach rozłóż liście laurowe. Mole nie lubią ich zapachu.
2
skórka jabłka
Skórka jabłka na muszkę owocówkę

Zacznij od wyrzucenia wszystkich otwartych dżemów, powideł i nawet lekko nadpsutych owoców.

Przygotuj też pułapkę na muszki. Wrzuć do miski skórki od jabłek. Przykryj szczelnie folią spożywczą i dobrze ją naciągnij. Za pomocą wykałaczki zrób kilka dziurek, żeby muszki mogły wlatywać. Kiedy pułapka się zapełni, wynieś ją na śmietnik.
3
lawenda
Lawenda na muchy

Muchy są nie tylko dokuczliwe, przenoszą też bakterie powodujące choroby, np. Salmonellę. Warto więc się przed nimi chronić. Jak? Ustaw w oknie doniczki z pachnącymi ziołami: miętą, lawendą lub bazylią.
4
ocet
Ocet na mrówki faraona

Zwykle pojawiają się w kuchni lub łazience. Lubią ciepłe miejsca, np. pod kafelkami, za szafkami. Najlepiej odsuń wszystkie meble i spryskaj zakamarki octem lub wodą z octem w proporcjach 1:1.
5
cukier
Cukier+boraks na rybiki cukrowe

Rybiki lubią wilgoć, dlatego często wietrz mieszkanie, tak by było jej jak najmniej. Wszystkie dziury i szpary zalep gipsem lub silikonem.

Na noc w miejscach, w których pojawiają się rybiki, wysyp mieszaninę cukru i boraksu. Rano zamieć wszystko i wyrzuć do sedesu.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Czyścioszek
30.07.2015
U mnie nie przeżył żaden, wszystkie z brudu pozdychały.
bona
30.07.2015
Trza sprzatać a nie zamiatac pod dywan, to nie bedzie syfiatych badziewów.
paul
30.07.2015
Po co tyle krzyku? One czyszczą z wasze miejsce z resztek które sami zostawiliscie, zyjcie w symbiozie z czymś co wam naprawdę nie przeszkadza, parę rybików to nie plaga i posłuchaj.....Uważany jest niekiedy za szkodnika, ze względu na spożywanie i niszczenie przez nie przedmiotów, takich jak książki[2]. Jednak, choć są odpowiedzialne za zanieczyszczenie żywności i inne szkody, nie przenoszą chorób. Ulubiony pokarm rybika cukrowego stanowią produkty zawierające skrobię i inne polisacharydy: kleje organiczne, resztki ze stołu, cukry, a także martwe owady (owadzi pancerz zawiera chitynę – polisacharyd). Zdolność trawienia celulozy umożliwia rybikom zjadanie papieru. Rybik może przeżyć około roku bez pożywienia
Garu
30.07.2015
na złote rybki łyżka miodu na ziemi wystarczy.. wszystkie się przylepią
olek
30.07.2015
Miałem problem z rybikami rozlazły się po całym mieszkaniu. Te babcine sposoby możecie sobie darować szkoda czasu. Kupiłem 3 puszki preparatu chemicznego na owady w tym rybiki. Pryskanie wszystkich kątów mieszkania przez ok 1-2 miesięcy i nareszcie święty spokój !!!