kłopoty w pracy

Problemy w pracy - jak sobie radzić?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Intrygi, zawiść, obgadywanie za plecami, próba wygryzienia kogoś ze stanowiska… Niestety te i inne tego typu problemy to coraz częstsze zjawisko w pracy. Ty też masz z tym kłopot? Możesz spróbować to zmienić. Istnieje szansa, że problemowi uda się zaradzić, a co za tym idzie, atmosfera w pracy stanie się o niebo lepsza. Nim się za to zabierzesz, musisz mieć niestety świadomość, że część osób będzie próbować zrzucać na ciebie odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.
1
Niezdrowa rywalizacja jest zwykle przyczyną złej atmosfery w pracy. Osoby bardziej wrażliwe mogą się w takiej sytuacji nie tylko wypalić zawodowo, ale także popaść w depresję. Co robić, gdy czujesz, że Twoi współpracownicy knują po kątach, kłócą się i szepcą za plecami?
2
Przede wszystkim nie powinnaś angażować się w spory. Pozostań neutralna i unikaj udziału w jakichkolwiek awanturach. Jeśli czujesz, że zostaniesz zaraz wciągnięta do rozmowy, w której nie chcesz uczestniczyć, wyjdź na chwilę.
3
Odczekaj najgorsze, a potem poproś przełożonego o zorganizowanie krótkiego spotkania. Wtedy, bez oskarżania ani wskazywania winnych, opisz panującą atmosferę i zapytaj szefa oraz kolegów, czy widzą jakieś mądre, właściwe rozwiązanie.
4
Pamiętaj tylko, że współpracownicy mogą zrzucać część odpowiedzialności na ciebie. Przygotuj się wcześniej na taką sytuację, żebyś wiedziała, w jaki sposób odeprzeć atak.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie