sąsiadka

Wścibska sąsiadka - jak reagować?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Sąsiadka za bardzo interesuje się życiem twoim i twojej rodziny. Przychodzi do ciebie nawet kilka razy dziennie pod byle pretekstem. Chce wszystko wiedzieć, jej pytania często są niedyskretne, i udziela ci „dobrych rad”, których nie zawsze potrzebujesz. Oczywiście nie chcesz jej urazić, więc starasz się to znosić, ale przychodzi ci to z coraz większym trudem. Co robić? Wścibskim osobom trzeba wyznaczyć granice, których nie mogą przekraczać.
1
Sąsiadka nie może tak bardzo ingerować w twoje życie. Powinnaś szczerze z nią o tym porozmawiać. Ważne, by zrobić to spokojnie, bez podnoszenia głosu czy obwiniania jej. Jeśli wyrazisz jasno swoje zastrzeżenia, wówczas sąsiadce łatwiej będzie zrozumieć twoje argumenty.
2
Całkiem możliwe, że sąsiadka nawet nie zdaje sobie sprawy, że jej zachowanie ci przeszkadza. Musicie określić granice, których nie należy przekraczać we wzajemnych kontaktach.
3
Jeśli mimo tych ustaleń sąsiadka znów zapyta o coś, co wolałabyś zachować dla siebie, zawsze możesz powiedzieć: „nie chcę o tym mówić”albo „nie mam teraz czasu”. To pozwoli ci chronić swoją prywatność. Decyzja o tym, ile i komu opowiadasz o swoim życiu, należy wyłącznie do ciebie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie